Названо наступника бін Ладена на посаді лідера "Аль-Каїди"

17 травня 2011 в 19:24
Після ліквідації Усами бін Ладена оперативне і військове керівництво діяльністю терористичної організації "Аль-Каїда" перейшло до вихідця з Єгипту Саїфа аль-Аделя.

Такі відомості містяться в доповіді, підготовленій колишнім прихильником У.бін Ладена Номані Бенотманом, який тепер співпрацює з американськими спецслужбами. Н. Бенотман, у свою чергу, посилається на власні близькі до "Аль-Каїді" джерела.

Не виключено, що в майбутньому С.аль-Адель передасть керівництво угрупованням Айману аль-Завахірі, який вважався другою особою в "Аль-Каїді". Раніше передбачалося, що А.аль-Завахірі стане повноцінним наступником У.бін Ладена.

Н. Бенотман стверджує, що тимчасове рішення передати оперативне керівництво С.аль-Аделю пов'язане з нетерплячістю прихильників організації, які турбувалися за її майбутнє.

С.аль-Адель входить до списку найбільш розшукуваних терористів за версією ФБР. Відомо, що він пов'язаний з організацією "Єгипетський ісламський джихад".

С.аль-Аделя підозрюють у причетності до підриву американських посольств у Кенії і Танзанії в 1998 році. За відомості, які допоможуть у його затриманні, запропоновано  винагороду в п'ять мільйонів доларів.

Як повідомлялося, У.бін Ладен був ліквідований американськими військовослужбовцями на початку травня на віллі в Пакистані. Найпевніше, він жив у цьому будинку протягом кількох років.

Вийти на У.бін Ладена вдалося завдяки свідченням ув'язнених Гуантанамо, а також стеженню за ймовірними кур'єрами лідера терористичної організації.

На місці операції були виявлені плани нових терактів "Аль-Каїди", їх вивчають американські фахівці.

Радикальні ісламісти пообіцяли помститися за знищення свого лідера.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...