На ЧАЕС розпочато будівництво арки нового саркофага

26 квітня 2012 в 09:29
Новий саркофаг є арочною конструкцією з прольотом 257,4 метра, висотою 108,4 метра і довжиною 150 метрів. Об'єкт розрахований на 100 років експлуатації і дасть можливість витягнути паливовмісні матеріали та кондиціонувати їх для подальшого безпечного зберігання.
chaes1.jpg
nnm.ru

Над об'єктом «Укриття» на Чорнобильській АЕС почали технологічний цикл будівництва арки нового безпечного конфайнмента.

У церемонії запуску технологічного циклу будівництва арки взяли участь президент України Віктор Янукович, який натиснув символічну кнопку запуску, а також посли країн-донорів чорнобильського фонду "Укриття" і представники Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР).

З 40 країн-донорів у церемонії беруть участь посли 21 країни, зокрема, США, Японії, Китаю, країн ЄС, Угорщини, Польщі, Росії, Франції, Казахстану, Італії, Кувейту.

У своєму виступі Янукович відзначив, що дана конструкція за своїми масштабами "не має аналогів у світі". "Від імені України висловлюю велику подяку всім країнам-донорам Чорнобильського фонду "Укриття" за їхнє розуміння і дієву підтримку нашої держави в подоланні найбільшої в історії людства катастрофи", - зазначив глава держави в ході свого виступу.

Виповнюється 26 років від дня аварії на Чорнобильській АЕС

Запуск будівництва арки над 4-м енергоблоком ЧАЕС є визначальним етапом в рамках спорудження нового чорнобильського саркофага, основна функція якого полягає в обмеженні поширення радіоактивних речовин. Кошти на будівництво нового конфайнмента зібрані країнами-донорами Чорнобильського фонду "Укриття", розпорядником коштів є ЄБРР. На спорудження нового конфайнмента планується витратити близько 990 млн євро до жовтня 2015 року.

Новий саркофаг є арочною конструкцією з прольотом 257,4 метра, висотою 108,4 метра і довжиною 150 метрів. Об'єкт розрахований на 100 років експлуатації і дасть можливість витягнути паливовмісні матеріали та кондиціонувати їх для подальшого безпечного зберігання.

Арку буде зібрано біля станції, а потім насунуто на старий саркофаг.

Нагадаємо, 26 квітня виповнюється 26 років з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка вважається найбільшою в історії світової атомної енергетики.

Читайте також:

Чорнобильську зону хочуть перетворити на всеукраїнську оздоровницю

На Чорнобильській АЕС готуються до будівництва нового саркофага

Туристам знову дозволили відвідувати чорнобильську зону


ЄК перевірить, куди Україна вже 15 років направляє гроші, виділені на ліквідацію аварії на ЧАЕС

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...