Топ Новини

МНС: 90% загиблих від сильних морозів зловживали алкоголем

8 лютого 2012 в 10:13
Міністр доручив ретельно перевірити всю інформацію про загибель людей у період "аномально низьких" температур. МНС має з'ясувати справжні причини смерті людей і масштаб людських втрат від холодів.
sneg_zima_pogoda.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога назвав головною причиною загибелі великої кількості людей від сильних морозів зловживання алкоголем.

Як повідомляє прес-служба МНС, міністр доручив ретельно перевірити всю інформацію про загибель людей у період "аномально низьких" температур. Відповідні служби міністерства повинні з'ясувати справжні причини смерті людей і масштаб людських втрат від холодів.

Балога не виключає, що, зважаючи на напруженість ситуації та терміновість дій фахівців, при обліку людей, які померли в цей період, не були докладно з'ясовані справжні причини їхньої смерті.

«Таку статистику ведуть медичні установи, правоохоронні органи, соціальні служби і місцева влада. Проте вже перша звірка даних показала, що причина переохолодження або обмороження підтвердилася лише у 112 випадках (всього їх 135, за останніми даними)», - зазначив міністр.

«Іноді людська смерть наставала через обставини, які безпосередньо не пов'язані з холодами (наприклад, через несвоєчасно надану медичну допомогу), однак такі випадки також потрапляли у статистику втрат від переохолодження або обмороження», - заявив він.

«У 90% випадків до загибелі від сильних морозів призвело зловживання
алкоголем», - повідомив Балога.

Голова МНС зазначив, що «результати об'єктивного вивчення причин смертей від морозів має озвучити Міністерство охорони здоров'я».

За словами Балоги, важливо відповідально ставитися до оприлюднення таких даних, «аж до кримінальної відповідальності, щоб у майбутньому не допускати спекуляцій на цій темі».

«Фахівцям потрібно скласти чітку картину, які насправді величини людських втрат від холоду. Адже нерідко траплялося так, що люди вмирали не через люті морози, а через нехлюйство та холод у душах тих, хто за своїми посадовими обов'язками повинен подбати про старих, одиноких, безпритульних», - заявив він.

«Тому об'єктивні висновки, без істерик і панічних ойків, повинні бути обов'язково враховані місцевою владою, соціальними службами, правоохоронцями, медиками, рятувальниками», - підкреслив глава МНС.

За останніми даними через сильні морози в Україні померло 135 осіб.

Відзначимо, що українські рятувальники встановили по всій країні пункти обігріву, а міністр МНС рекомендує рятуватися від морозу бігом і купанням в ополонці. На період сильних морозів в Україні відкрили більше 3 тисяч пунктів обігріву. !
zn

Читайте також:

Азаров запевняє, що нинішня зима неймовірно холодна. Синоптики думають інакше

Україна за кількістю смертей від холоду обігнала Росію і всю Європу


Аварія на Запорізькій АЕС створила форс-мажорні умови для української газової галузі

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...