Топ Новини

Львівська обласна рада: Свободу "українському мученику" Івану Дем'янюку!

24 травня 2011 в 14:27
Львівська обласна рада звернулася до президента і прем'єр-міністра України, спікера Верховної Ради, МЗС і голови Всесвітнього конгресу українців з проханням захистити українця Івана Дем'янюка, якого засудили у Німеччині до 5-річного ув'язнення за злочини, вчинені під час Другої світової війни.

Таке рішення ухвалено сьогодні на сесії Львівської обласної ради. Депутати також просять Івано-Франківську, Тернопільську та інші обласні ради підтримати звернення, яке розміщено на офіційному сайті облради.

Депутати Львівської обласної ради вважають, що вирок для Івана Дем'янюка є дискредитацією українців в очах світової громадськості, перекладанням провини за військові злочини в Україні, яка найбільш постраждала під час Другої світової війни. "Адже посвідчення охоронця нацистського концтабору - як головний аргумент проти І.Дем'янюка - виявилося фальшивим (відповідно до публікації авторитетного американського видання "Ассошіейтед Прес" від 12.04.2011 р. на підставі розсекреченої доповіді ФБР, про що у США знали ще 25 років тому)".

У зверненні також йдеться: "Понад 35 років триває політичне переслідування українця за походженням, колишнього громадянина США, а нині апатрида Івана Дем'янюка, якому перманентно висувається безпідставне звинувачення у причетності до знищення євреїв у гітлерівських концтаборах.

Івана Дем'янюка у 1988 році було засуджено до страти ізраїльським судом, однак той же суд у 1993-му відхилив усі звинувачення. У травні 2009 року на вимогу Федеративної Республіки Німеччини, де, мовляв, з'явилися нові докази провини І.Дем'янюка, Сполучені Штати Америки вдруге депортували цього мученика. Невинного і немічного 91-річного українця німецький суд засудив до 5-річного ув'язнення".

Депутати облради просять Президента України, голову Верховної Ради України, прем'єр-міністра України, Міністерство закордонних справ України та голову Світового конгресу український вжити невідкладних заходів правового захисту, у тому числі шляхом врегулювання дипломатичними каналами, для звільнення І.Дем'янюка.

"Свободу українцю Івану Дем'янюку!" - йдеться у зверненні.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...