Топ Новини

Латвія остаточно скасувала смертну кару

1 грудня 2011 в 18:25
Сейм Латвії 1 грудня прийняв у третьому - остаточному - читанні поправки до низки законів, згідно з якими в країні скасовується страта.

 Для цього депутатам довелося внести зміни до закону "Про помилування", Кримінального закону, Кодексу виконання покарань та закону "Про набуття чинності і порядок застосування Кримінального закону".

Поправки було запропоновано на розгляд парламенту урядом країни.

Фактично смертну кару в Латвії припинили застосовувати з 1996 року, коли на цей вид покарання було накладено мораторій. Однак Кримінальний закон передбачав можливість застосування смертної кари для чоловіків, які вчинили вбивство при обтяжуючих обставинах під час війни.

У 2002 році Латвія підписала 13-й протокол до Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод, цей протокол зобов'язує держави, які підписали його, скасувати смертну кару за будь-які злочини в будь-який час.

Проти повного скасування смертної кари виступали латвійські націоналісти, які, зокрема, хотіли застосувати її проти радянського партизана Василя Кононова, визнаного винним у військових злочинах під час Великої Вітчизняної війни.
 

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...