Капітан Costa Concordia знав, що лайнер йде на дно, але не квапився з евакуацією

13 вересня 2012 в 04:47
Експерти прийшли до висновку, що вже через шість хвилин після зіткнення з рифом, Скеттіно знав про те, що корабель іде на дно.
Costa Concordia.jpg
thaiphong.wordpress.com

Капітан затонулого круїзного лайнера Costa Concordia Франческо Скеттіно і глава кризового центру компанії-судновласника Costa Crociere Роберто Ферраріні знали, що судно йде на дно, але вчасно не почали евакуацію. Отже, вони винні у смерті людей - такий висновок випливає з висновку комісії незалежних експертів, які завершили вивчення бортових самописців. Матеріали були передані в середу в прокуратуру міста Гроссето, що веде цю справу.

Фахівці прослухали запис усіх розмов капітана з членами екіпажу, кризовим центром і управлінням портами. Експерти прийшли до висновку, що вже через шість хвилин після зіткнення з рифом, Скеттіно знав про те, що корабель іде на дно. У кризовий центр він повідомив про затоплення трьох секцій в машинному відділенні, однак від Ферраріні не послідувало розпорядження дати команду «покинути судно». У підсумку евакуація пасажирів почалася на 50 хвилин пізніше. При цьому багато членів екіпажу були не підготовлені і не знали, як діяти в надзвичайній ситуації.

- Капітан Costa Concordia в момент катастрофи був не в змозі керувати ситуацією

Із записів «чорного ящика» випливає, що Скеттіно давав «нечіткі команди», які не розумів рульовий, що призвело до додаткових помилок в управлінні судном в момент аварії. До того ж Скеттіно явно не усвідомлював свої дії і недооцінював небезпеку ситуації, вважають незалежні експерти. Під час останньої розмови з Ферраріні, коли вже була дана команда на евакуацію, капітан запитав: «Що я скажу журналістам?»

Нагадаємо, круїзний лайнер Costa Concordia, на борту якого знаходилося більше чотирьох тисяч пасажирів, здійснював плавання по Середземномор'ю, коли 13 січня через провину капітана корабель налетів на підводну скелю неподалік від острова Джил біля тосканського узбережжя. Судно лягло на бік на рифи біля берега.

В результаті катастрофи загинули понад 30 людей, смерті яких, можливо, вдалося б уникнути, якби Скеттіно належним чином організував евакуацію пасажирів замість того, щоб в числі перших залишати судно.

При цьому в компанії Costa Crociere, якій належить «Конкордіа», Франческо Скеттіно був шанованим. В цілому він пропрацював там 11 років, у тому числі більше п'яти років - капітаном. Протягом цих років він регулярно проходив всі обов'язкові медогляди, в тому числі психолога, і не мав нарікань з боку керівництва.

17 січня, в Італії почалися слухання у справі катастрофи лайнера. У прокуратурі вважають, що капітан судна Франческо Скеттіно раніше багатьох пасажирів залишив потопаюче судно, і тому несе відповідальність за загибель людей. Звинувачення вважає, що Скеттіно загрожує до 15 років в'язниці.

Читайте також:

Капітан Costa Concordia стверджує, що випадково втік з корабля, який тонув

Прокуратура Флоренції просить дати капітану Costa Concordia 2500 років в'язниці

Капітан Costa Concordia залишив судно, незважаючи на наказ

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...