Головний банкір Ватикану відправлений у відставку

25 травня 2012 в 05:31
Директор Банку Ватикану Етторе Готті Тедескі був знятий зі свого поста. Ватикан пояснив це рішення «неналежним виконанням обов'язків». Тедескі проходить у справі про відмивання грошей.
Ettore_Tedeschi_b.jpg
whitecollarcrime.ru

Глава Банку Ватикану Етторе Готті Тедескі відправлений у відставку. Члени ради директорів банку в ході анонімного голосування винесли Готті Тедескі вотум недовіри. В якості причини відставки називається неуспішне виконання главою банку «обов'язків першорядного значення». Про які саме обов'язки йдеться, не уточнюється. Рада директорів банку вважає, що відставка Готті Тедескі необхідна для «збереження життєздатності банку».

Сам колишній директор банку відмовився коментувати свою відставку. «Я краще промовчу, інакше я скажу неприємні речі», - заявив він журналістам, однак, зазначив, що «поплатився за свою відкритість».

Готті Тедескі очолював банк з 2009 року. У 2010 році італійська поліція почала розслідування стосовно банкіра. Його запідозрили у відмиванні грошей. Представники папського престолу тоді заявили, що повністю довіряють Готті Тедескі. В ході розслідування поліція конфіскувала у банку 23 мільйони євро. Імовірно, ці гроші представники установи намагалися незаконно перевести з рахунків невеликого італійського банку.

Комітет Ради Європи з боротьби з відмивання грошей, також відомий як Moneyval, взявся за перевірку роботи Банку Ватикану. На початку липня 2012 року комітет має оприлюднити результати цієї перевірки та визначити, чи дотримується банк міжнародних стандартів при проведенні операцій.

Банк Ватикану, офіційно іменований Інститутом Релігійних Справ, був заснований під час Другої світової війни для того, щоб керувати активами релігійних осіб та установ.

Читайте також:

Ватикан просив не повідомляти про випадки педофілії в поліцію

Головний екзорцист Ватикану прирівняв йогу до сатанізму

Папа Римський дав своє благословення на спілкування в соціальних мережах

За матеріалами: Лента.ру , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...