Головним «грантожером» в Україні залишається державний сектор

26 серпня 2011 в 14:58
Більшість міжнародної допомоги отримують не громадські організації, а урядовий сектор України, а впродовж останніх чотирьох років донори віддають пріоритет державному сектору, істотно зменшивши фінансування інституцій громадянського суспільства до однієї третини власних бюджетів.
pecherskiy_sud_tablichka.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це в своїй статті для ZN.UA пише Олег Мартиненко, доктор юридичних наук, голова правління Асоціації українських моніторів дотримання прав людини.

«Загальна сума міжнародної благодійної допомоги, отриманої державними установами України в 2010 році, становить близько 30 млн 832 тис. 900 доларів, тобто 51% від річного обсягу допомоги (60,4 млн долл.). Проте цей відсоток є значно більшим з урахуванням проектів Ради Європи та програми USAID, які протягом минулого року надали методичну та технічну допомогу понад 2500 працівникам судових органів, а також підвищили фаховий потенціал 484 судів», - відзначає автор.

«Стратегія й ефективність розподілу донорської допомоги залишається дискусійною темою, оскільки уряд ані після 2005 року, ані після 2010 року не виявив належної політичної волі до реформування державних структур у бік покращання їх роботи в галузі забезпечення прав та свобод людини. Незважаючи на значну донорську допомогу, в Україні з 2004 року залишаються у практично незмінному вигляді корумпована судова гілка влади, безконтрольні та вкрай непрозорі органи прокуратури, недіючий інститут омбудсмана, застаріле кримінально-процесуальне законодавство», - вважає О.Мартиненко.

«Натомість саме ініціативи неурядового сектору, підтримані донорськими фондами, продовжують відігравати ключову роль у захисті прав людини і виконувати роль каталізатора в реформуванні внутрішньої державної політики», - констатує автор.

Детальніше читайте в матеріалі Олега Мартиненка «Міжнародна донорська допомога: хто є насправді «грантожерами» в Україні?» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...