Топ Новини

Герман вимагає від Табачника вибачень за "непотрібну мову"

14 червня 2012 в 12:58
За словами Герман, «словосполучення «непотрібна мова» є неможливим у лексиці міністра освіти, незалежно від того, в якому контексті воно вживається. На світі немає непотрібних мов. Навіть невеликій етнічній групі дорога і близька своя мова, і говорити, що є підручники, написані непотрібною мовою, навіть якщо вживати ці слова у переносному значенні - це скандал.
german_22_12.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Радник президента України Ганна Герман вважає, що міністр освіти і науки Дмитро Табачник повинен вибачитися перед людьми за свій вислів про «непотрібну мову» (див. відео).

Про це Герман заявила агентству УНІАН, коментуючи пояснення Табачника, що, вживаючи термін «непотрібна мова», він не мав на увазі мову українську, а тільки ту мову, якою не навчають у конкретній школі. Це може бути або румунська, або татарська, або будь-яка інша мова, підкреслив міністр.

За словами Герман, словосполучення «непотрібна мова» є неможливим у лексиці міністра освіти, незалежно від того, в якому контексті воно вживається.

Табачник на чверть занизив кількість російськомовних шкіл Києва

«На світі немає непотрібних мов. Кожному народу, кожній народності або навіть невеликій етнічній групі дорога і близька та мова, якою ці люди спілкуються. І говорити, що є підручники, написані непотрібною мовою, навіть якщо вживати ці слова в переносному значенні - це скандал», - сказала вона.

"Я порадила б міністру назавжди викинути зі свого лексичного запасу словосполучення «непотрібна мова», - додала радник президента.

Більше того, відзначила Герман, «міністр освіти як людина освічена не може не розуміти, що навіть, можливо, сам того не бажаючи, він образив людей своїм висловлюванням. Навіть більше ніж тоді, коли допустив некоректну оцінку зовнішності жінок, які займаються наукою».

Табачник, на переконання Герман, «повинен вибачитися перед людьми за своє висловлювання і надалі робити все, щоб ні в кого не виникало сумнівів у тому, що він може дозволити собі не поважати якусь мову або який-небудь народ».
 Читайте також:

Тимошенко пообіцяла скасувати "антиукраїнський" закон про мови


Регіонали назвали дату розгляду у другому читанні закону про мови

Литвин відмовився озвучувати кулуарні домовленості щодо закону про мови

На прийомі з нагоди Дня Росії гімн України оголосили російською народною піснею, — БЮТ

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...