Генконсул Росії в Криму чекав від МЗС України "більш серйозної реакції"

1 листопада 2011 в 19:08
Генеральний консул РФ у Сімферополі Володимир Андрєєв вважає смішною передачу йому Міністерством закордонних справ України підручника української мови та українсько-російського розмовника.

"Це смішно, це якась клоунада, це несерйозна відповідь на серйозно поставлене питання", - сказав він у вівторок.

За словами генконсула, в МЗС Україні відреагували на ті слова, які йому "приписали журналісти".

"Тому що я не говорив про те, українська мова загрожує життю людей в Криму. Я думаю, що і МЗС України реагує на ці слова, тому трохи розсердився", - сказав В. Андрєєв.

На його думку, така реакція не варта "офіційного брифінгу МЗС, офіційного представника України".

"Відповідаючи на питання, чи отримав він передані МЗС книги, дипломат сказав: "У мене є надія, що це просто слова. Що насправді нічого не станеться, і мені нічого не передадуть", - резюмував В. Андрєєв.

Як повідомлялося, генеральний консул РФ у Сімферополі В. Андрєєв вважає, що російській мові в Криму потрібно дати більш широкі права.

"У Криму російська мова має користуватися широкими правами, порівнянними з державною. Це потрібно переважній більшості людей, котрі проживають тут. Це їх право і їх інтерес. І цього права й інтересу повинні дотримуватися. Я ніколи не чув жодного серйозного аргументу проти надання російській мові статусу другої державної мови", - заявив він в інтерв'ю" Севастопольської газеті ".

Генконсул також вважає ситуацію з російською мовою "неприйнятною і штучно нав'язаною". "Я ж дивлюся телевізор - в основному, там українська мова. В аптеку заходжу і намагаюся купити якісь ліки, тільки по пам'яті згадую, що це проти цього. А так нічого не розумію, хоча в українській мовній сфері я живу півтора року і більшість загальних термінів розумію. Але не специфічних термінів", - сказав В. Андрєєв.

На його думку, ця проблема поглиблюється у літньої людини, яка купує ліки і не розуміє інструкцію українською мовою. "Це може становити загрозу для його життя. І це права людей, які потрібно відстоювати", - підкреслив він.

МЗС України передав В. Андрєєву через посольство Росії в Києві підручник і українсько-російський розмовник у відповідь на його заяви про утиски російської мови в Криму, так прокоментував прес-секретар МЗС Олександр Дикусаров на брифінгу у вівторок.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...