Топ Новини

Донецький суд не знайшов винних у загибелі школяра, на якого впав козирок під'їзду

16 березня 2012 в 18:34
Начальник ЖЕУ Тетяна Майборода, котру як відповідального за стан будинку керівника намагалися притягнути до кримінальної відповідальності, була амністована і звільнена.

Куйбишевський районний суд Донецька поставив крапку в справі про загибель підлітка Костянтина Яника - 13-річного хлопчика, смертельно травмованого внаслідок падіння козирка під’їзду. Начальник ЖЕУ Тетяна Майборода, котру як відповідального за стан будинку керівника намагалися притягнути до кримінальної відповідальності за статтею «Службова недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки», була амністована і звільнена, повідомляє кореспондент DT.UA.

Нагадаємо, 27 вересня 2010 року в Донецьку впав козирок під’їзду стандартної панельної п’ятиповерхівки. Cаме в цей час у зоні лиха опинилися троє школярів. Усі вони дістали травми різного ступеня тяжкості. І одного з них лікарі, попри відчайдушні зусилля, врятувати не змогли.

Трагедія набула широкого розголосу. Правоохоронні органи (не без тиску громадської думки) порушили кримінальну справу. Спочатку начальника ЖЕУ №3 КП «Управляюча компанія Куйбишевського району» Тетяну Майбороду притягли за ч. 2. ст. 275 КК України («Порушення правил безпечної експлуатації будинків і споруд»), але потім статтю змінили на ч. 2. ст. 367 («Службова недбалість»). За Кримінальним кодексом за такий злочин дають від двох до п’яти років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади.

Обвинувачення будувалося здебільшого на відомчих документах самих комунальних служб. Так, за посадовою інструкцією начальник ЖЕУ зобов’язаний «проводити профілактичні огляди і поточний ремонт, а також підготовку і капітальний ремонт житлового фонду». На думку прокуратури, зі своїми обов’язками в цьому випадку обвинувачувана не впоралася: на аварійному будинку не було навіть попереджувальних написів, червоних прапорців та інших знаків, які сигналізують громадянам про небезпеку. Крім того, слідство з’ясувало, що Тетяна Майборода приховала інформацію про аварійний стан будинку від свого ж начальства.

Незважаючи на аргументацію прокурорів, суддя застосувала закон про амністію, на підставі якого обвинувачувану звільнили від кримінальної відповідальності. Пославшись на позитивні характеристики, дочку-інваліда, поважний вік (у 2011 році Віктор Янукович дозволив звільняти від покарання жінок віком після 50 років), Тетяну Майбороду відпустили на свободу.

Постанова судуПостанова суду викликає багато запитань навіть у досвідчених юристів. По-перше, обвинувачувану не визнано винною. Хоча, як відомо, амністія застосовується до засуджених.

По-друге, у закону про амністію минув строк придатності. Тобто дії. Закон «Про амністію в 2011 році» був підписаний Віктором Януковичем 8 липня минулого року. Набрав чинності 28 липня. І діяв три місяці, які сплинули 28 жовтня. Постанова суду, про яку йдеться, датована 18 січня 2012 року.

Мати загиблого підлітка Ірина Яник упевнена, що від самого початку обвинувачувану «підводили під амністію». «Затягування процесу почалося саме в той момент, коли в пресі з’явилися повідомлення про те, що президент готує амністію. Усі ці дивні неявки то однієї, то всіх одразу сторін, окрім мене, цей дивний спокій начальниці ЖЕУ — вона завжди на засіданнях почувалася добре, сміялася і жартувала… Звісно, я оскаржуватиму це рішення. Хочу, щоб убивцю мого сина було покарано», — заявила Ірина Яник у коментарі DT.UA.

Однак мер Донецька Олександр Лук’янченко вважає, що не можна звинувачувати у всьому тільки його підлеглу. «Кожен повинен відповідати за своє. Але в частині експлуатації житлового фонду все має коштувати стільки, скільки воно коштує. Тому тут можна по-різному підходити, але, очевидно, правосуддя вирішило так. Але хто повинен відповідати за те, що будинки, які були побудовані понад п’ятдесят років тому, досі експлуатуються? Це проблема держави, а не проблема окремої людини!» — заявив він кореспонденту DT.UA.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» статті Євгена Шибалова «Хто винен?» Донецька відповідь: «Ніхто!».

Читайте також:

Ювілей безкарності

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...