Топ Новини

Донецька професура поплатилася за громадянську позицію - у ДонНУ гряде скорочення викладачів

24 травня 2011 в 09:22
Донецький національний університет з наступного навчального року чекає скорочення викладацького складу.

Цю інформацію кореспонденту ZN.UA підтвердили кілька педагогів ВНЗ, які побажали залишитися неназваними.

За їхніми даними, скорочення вже офіційно анонсовано керівництвом університету - в.о. ректора Петром Єгоровим і його заступниками. Оголошено, що до числа найбільш вірогідних кандидатів на звільнення - т.зв. «групи ризику» - потрапляють співробітники пенсійного віку, викладачі-сумісники (практикуючі фахівці та працівники наукових установ), а також ті, хто не має вчених звань і ступенів.

Адміністрація університету посилається при цьому на розпорядження Міністерства освіти, яке зобов'язує ВНЗ у разі низького набору абітурієнтів звільняти педагогів.

Показники скорочення називаються різні - від 10 до 42% викладацького складу.

У прес-центрі ДонНУ кореспонденту ZN.UA підтвердити або спростувати дану інформацію відмовилися.

Нагадаємо, 10 грудня конференція трудового колективу ДонНу обрала претендентом на посаду ректора Юрія Лисенка, який переміг на виборах протеже МОН, в.о. ректора Петра Єгорова.

Однак правомірність призначення нового ректора оскаржив у суді викладач Київського національного університету МВС Олександр Користін, який заявив, що теж подавав документи на участь у конкурсі на цю посаду, але не був включений до списку претендентів.

Окрім того, на дружину Ю.Лисенка - проректора ДонНУ Тетяну Лев - було порушено кримінальну справу за звинуваченням у розкраданні коштів. Саму Тетяну було побито невідомими у під'їзді свого будинку. Ю.Лисенко в інтерв'ю ZN.UA заявив, що вважає всі ці події тиском на нього і його сім'ю з метою змусити його відмовитися від посади.

Пізніше Ю.Лисенко добровільно відмовився від посади ректора. У даний час університетом керує в.о. ректора Петро Єгоров.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...