Дніпропетровськ втрачає статус міста-мільйонника

27 жовтня 2011 в 07:28
Дніпропетровськ все ще утримує статус міста-мільйонника, хоча від втрати цього статусу його відокремлюють 9 тисяч осіб. Про це заявив мер міста Іван Куліченко.
kulichenko.jpg
vremia.in.ua

«Дніпропетровськ залишається мільйонником. У нас запас маленький, всього 9 тисяч людей, але він є», - сказав він.

За словами мера, вимирання властиво всім великим українським містам, і ця тенденція посилилася з настанням економічної кризи.

«На жаль, криза змусила деяких людей, які приїздили з села працювати до міста, повернутися назад і зайнятися сільським господарством. Щоб динаміка зростання населення стала позитивною, у сім'ях повинно бути більше двох дітей. Якщо двоє дорослих народили одну дитину, природного приросту очікувати не варто», - зазначив він.

Одним із варіантів вирішення проблеми раніше міська влада називала розширення меж міста за рахунок приєднання до нього довколишніх населених пунктів. Але невдовзі від цієї ідеї відмовилися через протести мешканців приміських селищ. Люди не хочуть втрачати сільську прописку та пільги на придбання газу.

За словами І.Куліченка рецепт для збільшення народонаселення складається з трьох складових: медицини, соцдопомоги і підтримки держави, а також робочих місць.

«Ми розвиваємо рівень медобслуговування. Намагаємося відкрити максимальну кількість дитсадків. У минулому році ми відкрили 57 групи у дитячих садках, цього року відкрили 37 груп плюс введено один новий дитсадок. Але найголовніше, щоб ті, хто приїдуть до нашого міста, закріпилися тут, повинні бути робочі місця», - упевнений Куліченко.

Однак очевидно, що незабаром зі статусом мільйонера місту доведеться розпрощатися. Натомість, за словами мера, змін для Дніпропетровська це не принесе.

«Одеса втратила статус мільйонника три роки тому, Донецьк - два роки тому. Вони стали від цього гіршими? Ні. Торік уряд прийняв постанову про економічне стимулювання та виконання робіт у містах державного значення. До цього списку увійшов і Дніпропетровськ», - сказав І.Куліченко.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...