День залізничника перенесуть на першу неділю серпня

16 грудня 2011 в 10:53
Генеральний директор «Укрзалізниці» Володимир Козак підтримав численні пропозиції трудових колективів залізниць України про перенесення святкування Дня залізничника з 4 листопада на першу неділю серпня.
deti_flagi_elitq_forma_ukrzaliznicya.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Як повідомляє прес-служба «Укрзалізниці», про це він заявив під час VI з'їзду профспілки залізничників і транспортних будівельників.

«Мені та керівнику профспілки надходить безліч звернень про перенесення професійного свята. Історія кожної з залізниць України багатогранна, тому вважаю, що потрібно пов'язувати День залізничника не з конкретною датою в історії, а з професією, висловлюючи повагу до неї. Вже традиційно залізничники вважають своїм святом першу неділю серпня, у цей день, як і раніше, колективи відзначають і профспілкове свято», - зазначив генеральний директор УЗ.

VI з'їзд профспілки залізничників і транспортних будівельників України вирішив направити президенту Віктору Януковичу звернення про перенесення святкування Дня залізничника. У зверненні до голови держави сказано, що нинішня дата приурочена до прибуття 4 листопада 1861 року до Львова першого пасажирського потяга з Відня, але значна частина українських залізничників святкує професійне свято, як і залізничники більшості країн СНД, саме у серпні.

«У серпні в галузі підбиваються підсумки роботи за перше півріччя, проводиться вшанування передовиків виробництва, організовуються культурно-масові і спортивні заходи. Представляючи інтереси трудових колективів залізниць, підприємств і організацій галузі, делегати VI з'їзду наполегливо просять про перенесення Дня залізничника на першу неділю серпня», - йдеться у зверненні до президента.

Нагадаємо, що вперше професійне свято працівників сталевих магістралей з'явилося в календарі у 1936 році. Воно припадало саме на першу неділю серпня. В Україні ця дата залишалася незмінною до 2002 року.

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...