Топ Новини

Британія екстрадує Джуліана Ассанжа до Швеції

30 травня 2012 в 09:16
Верховний суд Великобританії підтвердив екстрадицію засновника WikiLeaks. Нинішнє рішення суду є остаточним. Адвокати Ассанжа мають намір звернутися до Європейського суду з прав людини, якщо програють у Верховному суді Великобританії.
assanj.jpg
Джулиан Ассанж

Верховний суд Великобританії відхилив апеляцію засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа проти його екстрадиції до Швеції.

Рішення було прийнято більшістю суддівських голосів: за екстрадицію виступили п'ять суддів Верховного суду проти двох.

Сам Ассанж в суді не був присутній.

Перше рішення про екстрадицію суд виніс у лютому 2011 року, потім була низка неуспішних для засновника WikiLeaks апеляцій. До Верховного суду потрапляють тільки справи, що створюють прецедент у судовій системі або мають важливе суспільне значення. І судді Верховного суду, і нижчих інстанцій, Високий суд, дозволили Ассанжу апелювати у вищий судовий орган.

Гучний скандал навколо WikiLeaks вибухнув після публікації на сайті документів дипломатичної служби США. У документах, викладених на WikiLeaks 29 листопада 2010 року, містилися, зокрема, досить невтішні висловлювання на адресу світових лідерів. Як наголошується на сайті, більше 250 тисяч опублікованих файлів - це найбільша в історії добірка конфіденційних документів, які коли-небудь опинялися у відкритому доступі.

Засновник Wikileaks підозрюється у Швеції у сексуальних домаганнях, які нібито відбулися в серпні 2010 року. У листопаді того ж року шведські правоохоронні органи оголосили його в міжнародний розшук. Ассанжа затримали в Лондоні у грудні 2010 року.

Адвокати побоюються, що за примусовим поверненням Ассанжа до Швеції може послідувати його видача Сполученим Штатам, де засновника WikiLeaks звинувачують в оприлюдненні тисяч секретних документів.

Читайте також:

Засновник WikiLeaks Ассанж має намір балотуватися до австралійського сенату

Ассанжа удостоєно Австралійської премії миру

Спілберг зніме фільм про Ассанжа та Wikileaks

Ассанж підготував підступний план на випадок закриття WikiLeaks

Ассанж боїться, що його можуть вбити у в'язниці


 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...