Топ Новини

Брейвіку поліпшили умови в "найбільш негуманній в'язниці"

22 листопада 2012 в 16:52
Брейвік отримав можливість мати в камері зміну одягу, йому також було надано спеціальний ящик для її зберігання. Крім того, йому видали звичайну кулькову ручку замість "безпечної" в гнучкому гумовому корпусі. Раніше Брейвік нарікав, що гумова ручка "неергономічна і викликає біль у руці вже після кількох хвилин використання".
breivik.jpeg
azerbaijan-irs.com

Адміністрація норвезької в'язниці Іла пішла ще на певні поступки терористові Андерсу Брейвіку, який раніше поскаржився в Управління виправних установ країни, повідомляє сайт місцевої газети Verdens Gang.

Умови утримання норвезького "зека номер 1" дещо поліпшилися, повідомив його адвокат Торд Йордет. Зокрема, було знято ряд стандартних обмежень, мета яких - запобігти можливим спробам суїциду серед ув'язнених.

Так, Брейвік отримав можливість мати в камері зміну одягу, йому також було надано спеціальний ящик для її зберігання. Крім того, йому видали звичайну кулькову ручку замість "безпечної" в гнучкому гумовому корпусі. Раніше Брейвік нарікав, що гумова ручка "неергономічна і викликає біль у руці вже після кількох хвилин використання".

Також Брейвіку дозволили користуватися пластиковими пакетами для сміття, відзначив Йордет. З'явилася в його камері і полиця для книг, а незабаром йому можуть надати можливість слухати музику на CD-плеєрі.

За словами адвоката, два тижні тому його клієнтові також дозволили користуватися електричною друкарською машинкою, однак його не влаштували умови, на яких він може отримувати до неї доступ.

Раніше Норвезьке телеграфне бюро повідомляло, що Брейвіку повернули можливість користуватися ноутбуком, але під контролем керівництва в'язниці - про вільний доступ, як це було раніше, не йдеться. Таке ж правило поширили на заняття в спортзалі - зможе тренуватися, попередньо отримавши дозвіл.

- Брейвік поскаржився на холодну каву у в'язниці


Список всіх нарікань Брейвіка, направлених в Управління виправних установ, зайняв 27 сторінок. Серед іншого вбивця 77 людей скаржився на холодну каву, недолік вершкового масла на сніданок, відсутність зволожувального крему і зволожувача повітря в камері без вікон, занадто жорсткі наручники, холод і відсутність спілкування.

Також Брейвік назвав антигуманною щоденну процедуру обшуку, в ході якого він змушений роздягатися догола. "Я сильно сумніваюся, що десь в Норвегії є місця ув'язнення, умови утримання в яких ще гірші", - написав Брейвік у своєму посланні.

ЗМІ оцінюють його камеру як умовно комфортну: вона складається з трьох кімнат по вісім квадратних метрів - це спальня, "кабінет" і "спортзал" з біговою доріжкою і силовим тренажером.

Контакти з людьми обмежуються кількома хвилинами спілкування з охоронцями. Протягом дня засуджений може 1 годину провести у внутрішньому дворику, знову ж на самоті. Втім, Брейвіку дозволено приймати відвідувачів, але не частіше одного разу на тиждень.

Майже повна відсутність можливості грати на публіку, на думку деяких експертів, головним чином і викликає невдоволення терориста, який, згідно з висновком психіатрів, страждає серйозним нарцисовим розладом особистості.

Проте єдиної думки щодо цього і фахівців немає. Хтось вважає, що злочинець лише намагається знову привернути увагу до власної персони гучними заявами. Інші схиляються до версії, що Брейвіка, який раніше заявляв, що у в'язниці він почувається досить комфортно, реально стали обтяжувати умови ув'язнення.

Читайте також:

У Норвегії видали книгу електронних листів Брейвіка, в яких він »чуйний і терплячий»

Суд Норвегії визнав Брейвіка осудним і засудив до 21 року тюремного ув'язнення


У Норвегії Брейвіку приготували трикімнатну камеру з тренажерним залом і кабінетом (ВІДЕО)

Орден Тамплієрів вимагає звільнити Брейвіка і загрожує вбивствами

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...