Близько 100 чорнобильців почали безстрокове голодування біля АП

12 вересня 2011 в 17:33
Близько 100 ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС почали безстрокове голодування біля Адміністрації президента.
President_AP_administraciya_650-430_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Вони вимагають забезпечити їх житлом, підвищити пенсії та забезпечити належне медичне обслуговування. В руках тримають плакати - "Ми були першими на ліквідації. Нас першими ліквідують", '"Ми реактор заглушили, рятуючи Україну. І за це ми заробили хрест та домовину!".

За словами учасників акції, після аварії на ЧАЕС вони цілодобово перебували безпосередньо під реактором без засобів захисту, знаходилися на місці вибуху, де в авральному режимі гасили пожежу, збирали графіт і в терміновому порядку відвозили в спеціальні могильники.

Майже всі учасники голодування представляють громадську організацію "731-й окремий батальйон спеціального захисту ВЧПП 50937". Про це повідомив голова організації Володимир Різник.

В. Різник підкреслив, що батальйон з 750 співробітників після ліквідації техногенної катастрофи негайно виведено з АЕС, й влада забула про нього. Він повідомив, що з цієї кількості живими залишилися близько 100 осіб, всі вони - інваліди.
 
В. Різник відзначив, що основною проблемою ліквідаторів є те, що під їхній підрозділ немає  жодної законодавчої бази, тобто ці люди ніде не значаться. Різнік також повідомив, що на численні листи ліквідаторів чиновники відповідали відписками.

За його інформацією, від президента Віктора Януковича надійшли листи з підписами його радника Анни Герман і першого заступника голови АП Ірини Акімової з текстами: "Ваші вимоги передано до Кабінету міністрів ", а про зустріч з президентом повідомили, що така зустріч "не вбачається можливою".

Учасники голодування також зазначили, що 28 квітня відбулася урядова нарада, на якій прем'єр Микола Азаров пообіцяв надати чорнобильцям квартири і державні нагороди, але обіцянки не виконано.

У липні повідомляли, що Кабінет міністрів обмежив соціальні виплати для інвалідів-чорнобильців і дітей війни до кінця року. Тим часом віце-прем'єр Сергій Тігіпко спростував цю інформацію. За його словами, рішення уряду закріплює ту ситуацію, яка реально існує.
 


 

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Курс валют
USD 25.70
EUR 28.22
Останні новини