Топ Новини

Більше мільйона росіян вважають рідною українську мову

14 вересня 2012 в 12:41
У російському Міносвіти зазначили, що в Росії є запит з боку батьків про створення більшої кількості шкіл, де українська буде мовою навчання. Всього більше мільйона російських громадян вважають українську мову рідною.
yazik_mova_ukr.jpg
Євгеній Котенко, comments.ua

Більше одного мільйона російських громадян вважають рідною українську мову, повідомив у п'ятницю глава Міністерства освіти і науки РФ Дмитро Ліванов.

"Ми відзначаємо в Росії великий інтерес до вивчення української мови, більше мільйона російських громадян вважають українську мову рідною, а в Україні є інтерес до російської мови", - зазначив в ході підписання меморандуму про взаєморозуміння між Міносвіти РФ і міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

За його словами, в Росії є запит з боку батьків про створення більшої кількості шкіл, де українська буде мовою навчання. При цьому один з українських банків готовий взяти на себе матеріально-технічне забезпечення фінансування гімназій, підбір кадрів і питання поточної діяльності.

Дні науки і освіти Російської Федерації в Україні проходять з 13-14 вересня в Києві. У 2011 році в Москві пройшли Дні освіти і науки України в РФ. Ініціатива проведення перехресних заходів належить підкомітету з питань гуманітарного співробітництва Російсько-Української міждержавної комісії.

Нагадаємо, що після набуття чинності в Україні закону "Про засади державної мовної політики", статус регіональної російській мові надали Одеса, Запоріжжя, Севастополь, Харків, Луганськ, Миколаїв, Дніпропетровськ і Херсон, а також Одеська, Донецька, Запорізька, Херсонська, Луганська , Харківська, Миколаївська і Дніпропетровська області.

Крім того, статус регіональної отримала угорська мова в закарпатському місті Берегово, а село Тарасівці стало першим селом в Чернівецькій області, яке визнало румунську (молдавську) мову регіональною.

Посол Росії в Україні Михайло Зурабов повідомив, що Російська Федерація готова надавати допомогу українським освітнім установам для максимального використання потенціалу даного закону.

Читайте також:

Івано-Франківськ відмовився визнавати закон про мови

Тернопільська облрада оголосила закон про мови „поза законом"
Янукович не впевнений, що мовний закон буде працювати в прийнятому вигляді


Київська влада займеться статусом російської мови у вересні

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...