Топ Новини

«Беркут» стягують до Києва, піднявши вночі за тривогою, - джерело

5 липня 2012 в 04:47
З Центральних регіонів України підтягнуто Беркут для забезпечення правопорядку на мітингу опозиції проти мовного закону.
milicioner_berkut_miliciya.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Для забезпечення правопорядку на мітингу опозиції проти мовного закону підтягнуто «Беркут» з Центральних регіонів України. Про це повідомило інформоване джерело у правоохоронних органах, зазначивши при цьому, що кілька десятків бійців спецпідрозділу «Беркут» вчора, близько 23 години, були підняті за тривогою і направлені до Києва.

При цьому він зазначив, що людей не забезпечили грошима і поселили під Києвом. «На щастя колеги допомогли харчуванням, питною водою тощо», - сказав він, додавши, що зараз бійцям невідомо як довго вони будуть перебувати в Києві і коли їх хтось замінить.

Окрім того, він розповів, що «буквально тиждень тому» вони повернулися з Києва, де встановлювали безпеку під час Євро-2012.

Нагадаємо, Рада 3 липня прийняла в цілому скандальний закон, який розширює права російської мови в Україні.

Документ встановлює, що державною мовою є українська мова, але дозволяє використання регіональних мов і мов меншин, якщо кількість осіб-носіїв цієї мови, що проживають на території, на якій поширена ця мова, становлять 10 і більше відсотків від чисельності населення.

Опозиціонери, ряд експертів і громадських активістів переконані, що цей законопроект розширює сферу офіційного застосування російської мови, практично прирівнюючи її до державної.

На знак протесту п'ять опозиційних депутатів оголосили голодування проти прийнятого парламентом закону.

Також 3 липня у Києві біля Українського дому відбулася масова бійка працівників спецпідрозділу «Беркут» з учасниками акції на захист української мови. Акція продовжилася і 4 липня.

Читайте також:

Опозиція заперечує право половини населення говорити рідною мовою, — Азаров

Литвин підпише мовний закон, якщо при його прийнятті були дотримані всі норми Регламенту

Опозиція буде продовжувати акцію протесту, поки не будуть виконані її вимоги


Янукович відправить закон про мови на експертизу

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...