Топ Новини

Американські солдати отримали стягнення за спалення Корану і наругу над трупами талібів

28 серпня 2012 в 09:21
Петагон оприлюднив результати службового розслідування, згідно з якими в діях військовослужбовців не було злого наміру, тобто вони не ставили перед собою мету принизити мусульман своїми діями.
oborona_usa.jpg
hizb-russia.info

Пентагон притягнув до відповідальності солдатів, які брали участь у спаленні Корану в Афганістані і у зйомках ролика з убитими талібами. За підсумками розслідування військовослужбовці отримали дисциплінарні стягнення, повідомляє газета The New York Times. Таким чином, вони уникнули кримінального переслідування, а їхні імена не були названі.

За спалення видань Корану, що зберігалися у в'язниці на базі Баграм в Афганістані, до відповідальності притягнуто шість військовослужбовців армії США. 27 серпня було оголошено результати розслідування, згідно з якими в діях військовослужбовців не було злого наміру, тобто вони не ставили перед собою мету принизити мусульман своїми діями.

Ще троє військовослужбовців, що отримали стягнення, фігурують на відеозаписі, на якому знято, як американці здійснюють нужду на труп убитого таліба. Командування не повідомило про долю четвертого солдата, який брав участь у зйомках ролика. Воно також не розкрило підсумки розслідування, оскільки триває розгляд щодо участі старших офіцерів в цьому інциденті.

Дисциплінарне стягнення може означати письмове стягнення, пониження в посаді, штраф, заборону покидати військову базу, додаткові обов'язки по службі. Як відзначає The New York Times, письмові стягнення зазвичай приводять до закінчення військової кар'єри.

У зв'язку з винесеним рішенням у США очікують різко негативної реакції афганської влади, яка вимагала відкритого судового процесу над солдатами.

Інцидент зі спаленням Корану та інших священних для мусульман текстів стався 20 лютого 2012 року на базі НАТО. Солдати вилучили у заарештованих афганців книги, оскільки виявили там записи, як їм здалося, екстремістського характеру. Cкандал, викликаний появою в інтернеті відеозапису з наругою над тілами вбитих, стався на місяць раніше.

Читайте також:

У Пакистані 11-річну дівчинку арештовано за спалювання Корану

Чергове відео американців з Іраку: розстрілюють людей з «Хаммерів» і таранять машини

Американському солдату, який розстріляв 17 афганців, загрожує смертна кара

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...