Топ Новини

Аеропорт Праги офіційно перейменували на честь Вацлава Гавела

6 жовтня 2012 в 06:10
Кожен чех, який залишає Прагу, буде згадувати знаменитого політика, письменника і драматурга, який дарував їм свободу. «Це правильне місце. Саме Гавел відкрив для чехів кордони», - сказав екс-прем'єр Шварценберг.
vaclav havel.jpg
businesstimes.com.sg

Головний аеропорт Праги офіційно перейменували на честь колишнього президента Чехії Вацлава Гавела, який помер наприкінці минулого року.

Захід було приурочено до дня народження колишнього лідера Чехії, якому виповнилося б 76 років.
 
Більше 80 тис. людей підписалися під зверненням перейменувати аеропорт на честь одного з найвідоміших чехів у світі. Чеська влада погодилися. Раніше празький аеропорт - один з найжвавіших у Центральній та Східній Європі - називався «Рузіне».
 
Екс-прем'єр Чехії Карел Шварценберг висловив сподівання, що кожен чех, який залишає Прагу, буде згадувати знаменитого політика, письменника і драматурга, який подарував їм свободу.
 
«Це правильне місце. Саме Гавел відкрив для чехів кордони», - сказав екс-прем'єр.
 
Вацлав Гавел - письменник і перший президент країни після виходу з-під радянського контролю - помер 18 грудня 2011 року в віці 75 років.
 
Гавел був одним з лідерів дисидентського руху, що протистояв прорадянському комуністичному режиму в Чехословаччині після радянського вторгнення, який поклав кінець «празькій весні» в 1968 році.
 
Його не зупинило навіть тюремне ув'язнення в кінці 1970-х років; в есе «Сила безсилих» Гавел писав, що активна меншість в авторитарному суспільстві зобов'язана чинити опір.
 
Читайте також:
 
 
 
За матеріалами: Би-би-си
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...