Верховний суд США наказав розвантажити переповнені тюрми Каліфорнії

23 травня 2011 в 19:48
Верховний суд США 23 травня постановив у приказному порядку розвантажити переповнені в'язниці штату Каліфорнія. На користь рішення проголосувало п'ять суддів з дев'яти, повідомляє Associated Press.

За даними АР, виправна система Каліфорнії розрахована на одночасне утримання 80 тисяч осіб. При цьому в даний час у в'язницях відбувають свої терміни близько 148 тисяч людей. Верховний суд визнав умови, в яких перебувають затримані такими, що порушують конституцію США.

Визначення способів вирішення проблеми переповненості віддано на розсуд керівництва в'язниць, проте деяку кількість ув'язнених влада штату буде змушена звільнити достроково. За оцінками AP, мова йде про декілька тисяч осіб.
 
Конфлікт між судовою владою і керівництвом штату Каліфорнія з приводу переповненості в'язниць триває з початку 1990-х років. За цей час проти влади штату було подано значну кількість скарг. Позивачі стверджують, що умови утримання у виправних установах штату порушують восьму поправку до американської конституції. Відповідно до цієї поправки, жоден громадянин США не може бути підданий жорстоким чи незвичайним покаранням.
 
У 2009 році федеральний суд в Каліфорнії ухвалив протягом двох років звільнити з в'язниць 40 тисяч осіб. Проте влада штату спробувала оскаржити це рішення у Верховному суді. Перші слухання пройшли в листопаді 2010 року.
 
Ухваленню рішення передував бунт в колонії суворого режиму в столиці штату, місті Сакраменто. У бунті взяли участь близько 150 осіб. Дві людини загинули, співробітникам установи довелося застосувати проти ув'язнених сльозогінний газ.
 
За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...