Топ Новини

Вчені: Життя на Землі зародилося в прісній, а не в солоній воді

17 січня 2012 в 16:14
Загальноприйнято вважати, що життя на нашій планеті в прямому сенсі слова вийшло з океану, тобто з солоної води. Однак це твердження значною мірою спростовує дослідження проведене на півдні території сучасного Китаю, де дослідники прийшли до висновку, що перші так звані «оазиси життя» з'явилися саме в прісноводних водоймах і в безпосередній близькості від них.
pavodok_voda_reka_led_DSC0610_znua.JPG
Андрій Товстиженко, DT.UA

До такого висновку вчені з Університету Каліфорнії в місті Ріверсайд дійшли на підставі дослідження найдавніших кам'яних порід, які колись знаходилися в прісноводних водоймах. На поверхні цих каменів мільярди років тому мешкали одні з перших багатоклітинних організмів.

Самі дослідники говорять, що їх наукова робота лише ускладнює теорію про походження видів на Землі. Водночас, учені дійшли висновку, згідно з яким саме прісноводні організми розвивалися швидше своїх морських побратимів і саме вони змогли дати  поштовх значній частині еволюційних процесів на нашій планеті.

За словами авторів дослідження, близько 3 млрд років тому на нашій планеті з'явилися одноклітинні організми, які домінували доти, поки приблизно 600 млн років тому на планеті не з'явилися багатоклітинні організми. Саме такі організми дали серйозний поштовх еволюції і саме сліди проживання таких організмів були знайдені на півдні Китаю.

Каліфорнійські дослідники говорять, що їм вдалося знайти сліди колонії крихітних багатоклітинних ембріонів. «Наш перший незвичайний висновок полягає в тому, що ці організми жили в непривітному середовищі - вони мешкали в середовищі мінеральної глини. Як правило, з часом ця хімічна сполука трансформується в інші види глини. У Китаї на базі цієї сполуки пізніше з'явилися гірські породи», - говорить один з учасників дослідження Том Брістоу.

Автори статті припускають, що більш давні багатоклітинні тварини могли зародитися і в океані, проте вченим поки не вдалося знайти стародавні морські скам'янілості, які б свідчили про це.
 

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...