Топ Новини

Вчені виявили під Амазонкою підземну річку

27 серпня 2011 в 13:06
Під найбільшою в світі за розмірами басейну, повноводністю і довжиною рікою світу - Амазонкою - у Південній Америці на глибині до 2-4 кілометрів протікає ще одна річка, що живиться грунтовими водами. Таке відкриття зробили вчені з департаменту геофізики Національної обсерваторії Бразилії.

Підземний водний велетень - Хамза (названа за іменем керівника групи дослідників), за даними вчених, тече в тому ж напрямку, що і Амазонка, і така ж по довжині, але не йде ні в яке порівняння зі своєю наземною «сестрою» за повноводністюЩомиті в Амазонці зі швидкістю 5 метрів в секунду протікає маса води, що дорівнює 133 тис. кубічних метрів, а в підземній цей показник не перевищує 3,9 тис. кубометрів на секунду. (Для порівняння: витрата води в гирлі Дніпра - 1,6 тис. кубометрів на секунду.)

Хамза, як стверджують дослідники, бере початок у Анд і тече під землею майже прямовисно по скелястій породі на глибину до майже 2 кілометрів, а потім змінює напрямок і поступово вирівнюється в горизонтальному напрямку.

Відомості про підземну річку були отримані фахівцями на основі вивчених даних з 241 свердловини, що були пробурені в 1970-1980 роках бразильською компанією «Петробрас».

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...