Вчені виявили на астероїді Веста численні кратери

3 серпня 2011 в 14:59
Вчені та фахівці NASA вивчають перші високоякісні знімки поверхні астероїда Веста, надіслані на Землю американським космічним зондом Dawn («Світанок»). Зображення, відкрили вченим дивні подробиці будови небесного тіла.

Dawn офіційно розпочне збір даних про астероїд на наступному тижні, коли відстань між ними скоротиться до 1700 миль. Зонд пробуде на орбіті Вести рік і вперше в історії космічних польотів наблизиться до неї на відстань 110 миль.

Північна півкуля астероїда вкрита кратерами. Три найбільш древніх кратера мають характерну форму, яку вчені охрестили «Сніговиком». Південна частина більш рівна, але і в ній розташований гігантський кратер, що утворився мільярди років тому в результаті зіткнення з іншим небесним тілом.

За словами Хольгера Сіркса з німецького Товариства Макса Планка, Веста має стільки різноманітних рис, що її вивчення займе багато років.

Веста, що знаходиться в даний момент в 117 мільйонах миль від Землі, є другим за величиною об'єктом у Поясі астероїдів - області між Марсом і Юпітером, що заповнений сотнями тисяч небесних тіл. Пояс сформувався близько 4,5 млрд років тому, приблизно тоді ж, коли в подібних умовах виникла Земля та інші внутрішні планети Сонячної системи.

Запущений у 2007 році космічний зонд Dawn вперше вивчить найбільші об'єкти поясу астероїдів - Весту і Цереру - в рамках найбільшої міжпланетної місії NASA. Хоча ця програма вартістю 466 млн доларів була запущена задовго до того, як США поставили за мету до 2025 року відправити на астероїд астронавтів, зібрані апаратом дані  стануть у пригоді при організації пілотованих польотів.

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...