Топ Новини

Вчені припустили, що Всесвіт утворився не від вибуху, а просто «замерз»

22 серпня 2012 в 10:30
Вчені припустили, що Всесвіт міг застигнути на місці. Якщо ж ця теорія буде доведена, то вирішиться питання про те, чи є простір гладким або ж його побудовано з крихітних неподільних частин.
kosmosa.jpg
zelgan.ru

Всесвіт міг виникнути не при Великому вибуху, як прийнято вважати, а в результаті «Великої заморозки» - подібно до води, яка перетворюється на лід. Таку теорію висунули фізики з університету Мельбурна. На їхню думку, поняття про тріщини в часі і просторі можна отримати, досліджуючи природні тріщини у крижаних кристалах.

Згідно з новою теорією, три просторових і один часовий вимір ніби «застигли» на місці. Щоб зрозуміти це, вчені пропонують уявити ранній Всесвіт у вигляді рідини. Оскільки Всесвіт охолоджується, в ній «кристалізуються» простір і час, відомі нам сьогодні. І точно так само, як у льоду, у Всесвіті мали по ідеї сформуватися тріщини.

Окрім того, теорія «Великої заморозки» ставить під сумнів прийняту в даний час версію Альберта Ейнштейна про безперервність і плавність простору і часу. Не виключено, що простір має складові частини - неподільні стандартні «блоки», на зразок крихітних атомів або пікселів у комп'ютерній графіці.

Ці «блоки» настільки малі, що їх неможливо спостерігати безпосередньо, проте в рамках нової теорії походження Всесвіту, зокрема, можна виявити ті самі тріщини або дефекти, за наявності яких уже не можна говорити про гладкість. Ці тріщини повинні заломлювати або відображати світло і потоки інших частинок.

- Знаменитий британський астрофізик прийшов до висновку, що Бога немає


Вчені вирахували деякі з таких ефектів і тепер спробують довести їх експериментально. Якщо це вдасться, то може бути раз і назавжди вирішене питання про те, чи є простір гладким або ж його побудовано з крихітних неподільних частин.

Вчені відзначають, що точно так само ще давньогрецькі філософи замислювалися про склад матерії - чи є вона безперервною речовиною, або ж побудована з окремих атомів. Як відомо, в сучасності було доведено, в тому числі за допомогою потужних мікроскопів, що матерія складається з атомів.

Австралійські фізики не єдині, хто поставив під сумнів теорію народження Всесвіту в результаті Великого вибуху. Раніше професор Оксфордського університету Роджер Пенроуз і професор Єреванського державного університету Ваге Гурзадян припустили, що Великий вибух - це всього лише регулярно (за космічними мірками) повторювана подія, що знаменує зародження нового циклу життя Всесвіту.

Відповідно до цієї теорії, Всесвіт переходить з однієї «вічності» в іншу, що супроводжується зіткненнями надгігантських чорних дір і Великими вибухами. В кінці циклу чорні діри поглинають всю матерію у Всесвіті, після чого залишиться лише енергія. А вона, у свою чергу, викличе новий Великий вибух і нову "вічність", вважають британський і вірменський вчені.

Читайте також:

Вчені наблизилися до розгадки існування Всесвіту

Вчені: Після Великого вибуху Всесвіт був рідким

Вчені вважають, що дізналися остаточну долю Всесвіту
 

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...