Топ Новини

Вчені отримали нові свідчення існування бозона Хіггса

1 серпня 2012 в 11:14
Тепер фізики зможуть ще з більшою впевненістю говорити про відкриття бозона Хіггса. Додатковий аналіз даних, отриманих Великим адронним колайдером, зміцнив дослідників в їхніх здогадках.
bozon.jpg
cern.ch

Додатковий аналіз даних, отриманих Великим адронним колайдером, значно збільшив статистичну значущість сигналу, що вказує на існування частинки, дуже схожої на бозон Хіггса, тепер фізики зможуть ще з більшою впевненістю говорити про відкриття.

На початку липня представники колаборацій ATLAS і CMS ВАКа заявили, що обидва детектори фіксують нову частку - бозон з масою близько 125-126 гігаелектронвольт. Рівень статистичної значущості на CMS становив 4,9 стандартного відхилення (сигма), на ATLAS - 5 сигма. Про відкриття нової частинки фізики говорять при рівні статистичної значущості 5 сигма, коли ймовірність того, що спостережуваний ефект викликаний статистичною флуктуацією, становить лише 1 на 3,5 мільйона. Однак і тоді і тепер фізики не квапляться заявляти про відкриття саме бозона Хіггса, оскільки їм потрібно проаналізувати всі параметри цієї частки.

- Вчені поставили під сумнів відкриття бозона Хіггса

У новій статті, підготовленій колаборацією ATLAS і розміщеній на сайті ЦЕРНу, наводяться результати аналізу даних за допомогою поліпшених методів у поєднанні з колись отриманими результатами.

«Ми отримали чіткі свідчення, які говорять про народження нейтрального бозона з масою 126 гігаелектронвольт (плюс-мінус 0,8 ГеВ). Ці дані, статистична значущість яких становить 5,9 стандартних відхилень ... відповідають процесу народження і розпаду бозона Хіггса Стандартної моделі», - йдеться у статті, яку автори присвятили всім співробітникам ATLAS, що не дожили до цього відкриття.

Колаборація CMS також представила нові результати пошуку бозона Хіггса, відповідно до яких дані детектора дозволяють говорити про існування частинки з масою 125,3 гігаелектронвольт (плюс-мінус 0,9). Ця група також поліпшила статистичну значущість своїх результатів - тепер вона дорівнює точно 5 сигма.

Фізики з CMS також заявили, що спостереження за одним з типів розпаду нової частинки вказує, що це «бозон зі спіном, відмінним від одиниці».

Відповідно до прогнозів Стандартної моделі, спін (момент імпульсу частинки) бозона Хіггса повинен бути рівний нулю. Однак якщо спін нової частинки виявиться рівним двійці, це буде означати, що цей бозон є абсолютно новою і екзотичною частинкою.

Читайте також:

Українські школярі на дні народження бозона Хіггса


Вчені оголосили про виявлення бозона Хіггса

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...