Учені розгадали призначення слизового кокона риб

14 січня 2011 в 12:23
Учені з’ясували призначення слизового кокона, яким себе обволікають тропічні риби. Йдеться про водних мешканців, що живуть у коралових рифах.

Учені з’ясували призначення слизового кокона, яким себе обволікають тропічні риби. Йдеться про водних мешканців, що живуть у коралових рифах.

Багато риб формують прозорі слизові кокони, наприклад, губани й риби-папуги. У середньому на створення кокона йде близько години. До цього часу в дослідників не було однозначної думки про його функції. За однією з гіпотез, кокон потрібен рибам для того, щоб відлякувати хижаків, за іншою, він захищає тварин від мулу. Крім того, вважали, що слиз рятує риб від кровосисних ракоподібних.

Автори нової роботи вирішили перевірити останню версію. Вони помістили кілька риб-папуг до акваріуму і після того, як риби обволокли себе коконом, учені зіскребли з деяких риб частину слизу. Потім в акваріум запустили кровососів. За підсумками експерименту виявилося, що на тілах 94 відсотків риб з пошкодженим коконом були сліди від укусів. Серед риб, до яких учені не торкалися, було покусано тільки 10 відсотків.

Нещодавно вчені з'ясували призначення ще однієї незвичайної фізіологічної особливості риб. Фахівці довели, що незвичайна форма голови риби-молота допомагає їй краще бачити.

За матеріалами Лента.ru

Теги Наука світ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...