Топ Новини

У NASA мають намір використовувати в двигунах космічних кораблів антиматерію

13 вересня 2012 в 14:44
Щоб досягти Юпітера потрібно всього 1 грам антипротонів. Однак людству ще треба подолати кілька значних технічних проблем, пов'язаних з виробництвом і зберіганням антиматерії.
korabl.jpg
sunhome.ru

Космічне агентство NASA опублікувало футурологічний прогноз, в якому говориться, що вже в цьому столітті людство може створити міжпланетні космічні кораблі на ядерному паливі, які будуть генерувати антиматерію і рухатися за рахунок її викиду.

У NASA вважають, що подібні двигуни будуть реалізовані в надшвидких міжпланетних кораблях, які зможуть долетіти до Юпітера менше ніж за 4 місяці, а крім того, вони відкриють шлях до нових горизонтів пілотованого освоєння Сонячної системи.

При цьому в прогнозі NASA сказано, що людству ще належить подолати кілька значних технічних проблем, пов'язаних з виробництвом і зберіганням антиматерії. В іншому випадку, нова технологія просто не буде досяжна. У прогнозі йдеться, що перші успіхи в цій області можна буде отримати приблизно через 40 років, а реальні двигуни на ядерному паливі і антиматерії можуть з'явитися лише через 60-80 років.

Джейсон Хей, футуролог і один з авторів прогнозу, говорить, що в якості сировини для палива нового типу можна буде застосовувати важкі ізотопи водню - дейтерій і тритій, які мають не один, а два і три нейтрони в ядрі відповідно. Крім того, для проведення ядерної реакції двигунам знадобиться уран, який будуть створювати в процесі роботи частинки антиречовини - позитрони, що представляють собою аналог реактивного викиду. У NASA кажуть, що подібний двигун міг би володіти надвисоким ККД.

Подібний коефіцієнт буде досяжний за рахунок такого явища, як анігіляція речовини в процесі контакту матерії й антиматерії. Частинки тут знищують один одного, виробляючи великий викид енергії. У подібних двигунах будуть відбуватися реакції з синтезу нових хімічних елементів, наприклад гелію. Зараз щось схоже відбувається в ядрах зірок під великим тиском і температурою, але без участі антиматерії.

Ще одним дивовижним фактом, пов'язаним паливом на основі ізотопів і антиматерії, це  економія цього палива і його величезна енергетична віддача. До прикладу, за нинішніми розрахунками NASA, для того, щоб досягти Юпітера потрібно всього 1,16 грамів антипротонів. Це небагато, проте сучасна наука не в змозі поки виділити й мільярдної частки грама антиречовини.

Читайте також:

NASA розробляє «літак-зірку» з чотирма крилами (ВІДЕО)


Американці хочуть знову висадитися на Місяці, а потім полетіти на Марс


NASA і Boeing продемонстрували трикутний «літак майбутнього» (відео)


Американські військові побудували в Атлантиці таємничий штучний острів (фото/відео)

 

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...