Топ Новини

У Криму виявлено винний завод, споруджений у 4 столітті до нашої ери

26 жовтня 2012 в 14:09
Грецьке поселення, позначене на археологічній карті як "ділянка 347", майже шість століть виконувало стратегічне завдання - охорону виноробства, яке було головним джерелом доходу бюджету Херсонеса.
a_minGxDsHNeULT7uAzg04ybkWhPZ32OEo_.jpg
e-crimea.info

Археологи виявили винний завод 4 століття до нашої ери в Севастополі за 14 кілометрів від античного Херсонеса; городище, на території якого розташовувався винний центр, було серйозно укріплено і підготовлено для тривалої облоги від кочівників, повідомили у прес-службі національного заповідника "Херсонес Таврійський".

Раніше повідомлялося, що поселення у Криму виникли в результаті колоніальної політики в Греції, починаючи з 5 століття до нашої ери. Одним з найбільших міст на півострові став поліс Херсонес, який експортував вино і солону рибу. Греки вели активну торгівлю з кримськими скіфами і періодично воювали з ними. В межах Херсонеса розташовувалися невеликі передмістя, де вирощували злакові, виноград, робили посуд.

На розкопках городища, позначеного на археологічній карті як ділянка 347, працюють українські та російські археологи. Керівник експедиції Галина Ніколаєнко вважає, що поселення як в античний, так і в римський період, відігравало стратегічну роль.

"З 4 століття до нашої ери по 2 століття до нашої ери це був форпост, призначений захистити винне виробництво від набігів скіфів - саме для цього тут тримали цілий гарнізон, в якому проходили службу молоді херсонесити за призовом. Це поселення не піддавалося пограбуванню, судячи з усього, всі набіги були відбиті або греки відкупилися", - повідомляла Ніколаєнко.

Керівник експедиції також додала, що "в римський період поряд з поселенням проходила система водопостачання Херсонеса".

"Ми знайшли величезну кількість залишків керамічних труб, по яких вода надходила в місто за 14 кілометрів. До цього часу виноробство згасло, і місцеві жителі займалися тільки сільськогосподарською діяльністю. Імовірно, в цьому поселенні збиралися вільнодумці, які критикували чинний режим", - зазначила Ніколаєнко.

У прес-службі заповідника "Херсонес Таврійський" також заявили, що городище разом з Херсонесом, Судакською фортецею і фортецею Чембало буде включено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
 


 

Читайте також:

Археологи розкопали гробницю королеви індіанців майя

Унікальна статуя Будди, знайдена нацистами, вразила вчених космічним походженням (ФОТО)

Вчені знайшли докази існування мультиплікації в кам’яному столітті (ВІДЕО)

Британський вчений заперечує автентичність папірусу, що розповідає про дружину Ісуса Христа

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...