Спалах на Сонці «засліпив» європейський космічний зонд

8 березня 2012 в 14:28
Сонце вивело з ладу космічний зонд, що перебуває на орбіті Венери.
Venus Express.jpg
smsc.cnes.fr

Потужний спалах, що відбувся напередодні на Сонці, і значне збільшення потоку заряджених частинок вивело з ладу навігаційні зоряні датчики європейського зонда «Венера-Експрес», повідомляє Європейське космічне агентство (ЄКА).

У ніч на 7 березня на Сонці стався рентгенівський спалах класу X5.4 - найпотужніший за останні сім місяців - 9 серпня 2011 року було зафіксовано спалах класу X6.9.

Спалахи на Сонці залежно від потужності рентгенівського випромінювання діляться на п'ять класів: A, B, C, M і X. Мінімальний клас A0.0 відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі у 10 нановат на квадратний метр. При переході до наступної букви потужність збільшується в десять разів.

Європейські та американські космічні апарати, зокрема, сонячні обсерваторії SDO і SOHO, зафіксували як сам спалах, так і корональний викид маси - викид мільярдів тонн сонячної плазми.

Зонд «Венера-Експрес», що знаходиться зараз на навколовенеріанській орбіті, відчув вплив Сонця ще 7 березня. Вже рано вранці середи «осліпли» зоряні датчики апарату, які забезпечують контроль його орієнтації і положення в просторі за допомогою стеження за положенням яскравих зірок.

«Фахівці Центру управління польотом вимкнули зоряні датчики і контролюють положення апарата за допомогою гіроскопів та інших методів», - каже Октавіо Каміно (Octavio Camino), менеджер групи управління «Венерою».

В даний час він і його колеги працюють над відновленням працездатності приладів.

Апарат «Венера-Експрес» (Venus Express) був запущений до Венери в листопаді 2005 року з космодрому Байконур за допомогою ракети «Союз».

 

Читайте також:

Вчений: Сонце у найближчі 100 років буде проявляти мінімум активності

На поверхні Сонця NASA зафіксувало торнадо (відео)

Вчені недооцінили потужність сонячних спалахів

 

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...