Сонячна енергетика складе конкуренцію викопному паливу вже через 10 років

4 квітня 2012 в 17:14
У наступні 10 років фотоелектричні панелі стануть більш ефективними, дешевими і потужними. Потім зростання продажів буде обмежене тільки пропозицією.
solnechnaya_elektrostanciya.jpg
activsolarat.colocall.com

За прогнозом Інституту інженерів з електротехніки та електроніки (IEEE) сонячна енергетика зможе скласти конкуренцію сучасній енергетиці на базі викопного палива, але станеться це не раніше, ніж через 10 років.

«Ми впевнені, що сонячні фотоелектричні панелі зможуть принципово змінити правила гри. Жодне інше джерело альтернативної електроенергії не має такого ж потенціалу. Якщо вартість сонячної електроенергії буде продовжувати знижуватися, то ми побачимо величезну швидкість проникнення цих джерел на ринок. Можна припустити, що зростання продажів буде обмежене тільки пропозицією», - говорить Джеймс Прендергаст, виконавчий директор IEEE.

У доповіді говориться, що сонячна енергія є найбільш поширеним і доступним з енергетичних ресурсів на планеті. Щомиті Сонце викидає на нашу планету близько 100 петаватт, причому для задоволення сучасних енергопотреб потрібно набагато менше - всього 15 терават (1 петаватт становить 1000 терават).

Проте на сьогодні організація бачить дві основні проблеми, що стримують сонячну енергетику від повноцінної конкуренції з викопним паливом. Однією з таких проблем є дорожнеча панелей, інша - їх досить низький ККД. Утім, обидві проблеми вирішувані і IEEE прогнозує, що розробники впораються з ними протягом майбутніх 10 років.

Читайте також:

Світ витратить на поновлювану енергетику $ 7 трлн до 2030 року

Вчені з Японії і Австрії створили надтонкі сонячні батареї

У Криму для будівництва сонячних електростанцій виділено 336 га

Хіміки винайшли фарбу для створення дешевих сонячних батарей

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...