Топ Новини

Сьогоднішній день буде на 1 секунду довше

30 червня 2012 в 07:28
Нерівномірне обертання Землі змушує вчених компенсувати різницю між астрономічним і еталонним часом за допомогою додавання 1 секунди. Це роблять один раз на декілька років.
vremya_chasi_noch
Андрій Товстиженко, ZN.UA

 

День 30 червня 2012 у всьому світі офіційно буде подовжений на одну секунду - таким чином Міжнародна служба обертання Землі компенсує різницю між показаннями еталонних годин і астрономічним часом. Стрілки еталонних годин по всьому світу будуть зупинені рівно на одну секунду.
 
Відбутися це повинно безпосередньо опівночі за Всесвітнього координованого часу. В результаті 1 липня 2012 за найточнішими хронометрами розпочнеться з відповідною затримкою. Таке рішення прийняли фахівці Міжнародної служби обертання Землі. Цей центр розташовується в Парижі і вважається головним хранителем Всесвітнього координованого часу.
 
Як стверджують фахівці, причини для коригування ходу еталонних годин криються в особливостях нашої планети. Справа в тому, що вона обертається нерівномірно, таким чином, з роками накопичується різниця між астрономічним часом - вона визначається за положенням планети щодо сонця, і часом, який розраховується на основі швидкості розпаду речовин.
 
Вперше в історії час на секунду зупиняли 30 червня 1972, а в останній раз це робили 31 грудня 2008.
 
Читайте також:
 
 
 
 
 
 
 
За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...