Штучний інтелект розібрався в історії мистецтва

26 вересня 2012 в 19:25
Програма аналізувала форми, текстури, вираженість кордонів, квітів, статистичний розподіл інтенсивності пікселів і фрактальні властивості на зображенні. Одним з ключових етапів аналізу був попередній поділ кольорів на зображенні на класи, згідно їх сприйняття людським оком.
picture.jpg
acm.org
Вчені з Лоуренсовского технологічного університету створили комп'ютерний алгоритм, здатний самостійно класифікувати твори мистецтва. Робота опублікована в журналі ACM Journal on Computing and Cultural Heritage, її короткий зміст подається в прес-релізі університету, що з'явився на сайті Eurikalert!
 
Створена авторами програма класифікувала близько 1000 картин, що належать перу 18 сучасних і 16 класичних художників. Аналіз грунтувався на алгоритмі (WND-CHARM), розробленому для вивчення біомедичних зображень. Він вивчає визначення кожної з картин близько чотирьох тисяч числових параметрів.
 
Програма аналізувала форми, текстури, вираженість кордонів, квітів, статистичний розподіл інтенсивності пікселів і фрактальні властивості на зображенні. Одним з ключових етапів аналізу був попередній поділ кольорів на зображенні на класи, згідно їх сприйняття людським оком. Цей поділ дозволяв нівелювати різницю в перенесенні кольорів на цифрових копіях, а іноді навіть погану збереженість творів.
 
Після визначення для кожної картини безлічі параметрів, їх піддавали кластерному аналізу. На його основі програма складала кладограмму - дерево схожості різних художників.
 
Незважаючи на те, що алгоритм працював без участі людини, результат дуже добре узгоджувався з загальноприйнятою історичної класифікацією образотворчого мистецтва. Наприклад, художники Раннього Відродження - Ботічеллі, Гірландайо і П'єро делла Франческа кластеризовані окремо від майстрів Високого Відродження - Рафаеля, Мікеланджело і Леонардо. Окремою групою кластеризовані і представники Північного Відродження - Ян ван Ейк, Дюрер і Брейгель. Подібним чином були згруповані також інші художники.
 
Раніше систему штучного інтелекту, спрямованого на аналіз зображень, представила компанія Google.
 
Читайте також:
 
 
 
За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...