Топ Новини

Рівень світового океану піднімається швидше, ніж прогнозувалося. Учені попереджають про потоп

28 листопада 2012 в 07:46
Використовуючи останні супутникові дані, дослідники з Потсдамського інституту кліматичних змін виявили, що за минулі 20 років рівень океану зростав у середньому на 3,2 міліметра на рік - на 60% швидше, ніж припускали експерти ООН
4highres_00000401966241-320x213.jpg
zeleneet.com

Рівень світового океану піднімається набагато швидше, ніж раніше прогнозувалося, і жителі низьколежачих прибережних районів по всій земній кулі вже скоро можуть зіткнутися із загрозою затоплення.

Використовуючи останні супутникові дані, дослідники з Потсдамського інституту кліматичних змін (Німеччина) виявили, що за минулі 20 років рівень океану зростав у середньому на 3,2 міліметра на рік - на 60% швидше, ніж припускали експерти ООН.

Отримані результати були представлені на конференції ООН з боротьби зі зміною клімату, що проходить в Катарі.

У доповіді кліматологів кажуть також, що середньосвітова температура зросла точно у відповідності з прогнозами ООН - всупереч скептикам, які вважають, що загроза глобального потепління дуже перебільшена.

Відзначимо, що на конференції, яка триватиме два тижні, представники 194 країн, які є сторонами Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, за період перебування в Катарі повинні будуть остаточно затвердити умови виконання зобов'язань за Кіотським протоколом про скорочення викидів в атмосферу парникових газів. Колишня спроба, зроблена три роки тому в Данії, на жаль, провалилася, бо сторони не змогли прийняти рішення, яке задовольняє всіх.

Планується також знайти додаткові джерела фінансування Зеленого кліматичного фонду, оскільки дані ще в 2009 році розвиненими країнами обіцянки про виділення коштів на ці потреби виявилися не виконаними.

За попередніми розрахунками, незабаром боротьба з наслідками зміни клімату буде вимагати на рік приблизно 100 мільярдів доларів.

Читайте також:

Зміни клімату загрожують Україні втратою більше половини орних земель

Вчені довели причетність людини до глобального потепління

Вчені математично довели можливість інопланетного походження життя

Генетики виявили в Південній Африці найдревніші племена на Землі

 

За матеріалами: Би-би-си
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...