Топ Новини

Під африканським континентом виявлено значні запаси води

20 квітня 2012 в 07:38
На думку вчених, підземні джерела можуть забезпечити достатню кількість води для споживання і сільського господарства на всьому континенті. Проте витягти живучу вологу буде непросто, оскільки буріння великих свердловин може призвести до руйнування водоносних пластів.
afrika.jpg
interest-planet.ru

Під Африкою, що вважається найбільш сухим континентом на всій земній кулі, виявлено багаті запаси ґрунтових вод, заявили британські вчені.

Дослідники вперше створили детальну карту запасів води, розташованих під пустелею Сахарою і в інших районах африканського континенту.

У статті у науковому виданні Environmental Research Letters кажуть, що вода там знаходиться на 75-метровій глибині і може у 100 разів перевищувати кількість водних запасів на Землі.

Більша частина водних запасів знаходиться на півночі Африки.

Рідина міститься у давніх водоносних пластах. На думку вчених, підземні джерела можуть забезпечити достатню кількість води для споживання і сільського господарства на всьому континенті.

Проте витягти живучу вологу буде непросто, оскільки буріння великих свердловин може призвести до руйнування водоносних пластів.

В даний час більше 300 мільйонів людей в Африці не мають доступу до чистої питної води.

За даними UNICEF та Всесвітньої організації охорони здоров'я, в даний момент доступ до питної води мають 89% населення Землі. При цьому 783 мільйонів як і раніше змушені користуватися забрудненими джерелами. Переважна їхня кількість - близько 40% - проживають в Африці на південь від Сахари. Це саме той регіон планети, який демонструє найвищі темпи зростання населення.

Проте не всі фахівці згодні з даними, наведеними в доповіді ООН. Так, експерти французької благодійної організації Solidarities International вважають, що без доступу до питної води у світі залишаються 1,9 млрд осіб, тобто кожен четвертий житель земної кулі.

Читайте також:

ООН попереджає про гостру нестачу питної води у світі

ООН: Прогрес у розвитку найбідніших країн може перетворитися на регрес до 2050 року

Світові ціни на продукти харчування до 2030-го зростуть у два рази

В Африці знайдено найдавнішу воду на Землі

За матеріалами: Би-би-си
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...