Перший в історії людства космічний апарат, який залишає Сонячну систему, вийшов на «магнітну трасу» (ФОТО)

4 грудня 2012 в 10:32
Американський зонд Voyager 1 поки знаходиться у геліосфері - «міхурі» на околиці Сонячної системи, за якою знаходиться міжзоряний простір. Це останній етап подорожі у міжзоряний простір - рубіж буде пересічено в найближчі місяці.
Voyager.jpg
nasa.gov

Американські астрономи повідомили, що запущений ними зонд Voyager 1 незабаром стане першим апаратом, який залишив Сонячну систему. Зонд вже досяг «магнітної траси» на рубежі нашої планетної системи і може перетнути кордон вже у найближчі місяці, повідомляється на сайті NASA.

«Магнітна траса» на межі Сонячної системи є потоком заряджених часток в тому місці, де магнітні лінії Сонця зустрічаються з міжзоряними силовими лініями. На даний момент Voyager 1 все ще знаходиться у геліосфері - «міхурі» на околиці Сонячної системи, за яким знаходиться міжзоряний простір. Зонд перебуває у геліосферному шарі з грудня 2004 року - весь цей час у сонячний вітер знижував свою швидкість, а сила магнітного поля наростала.

«Ми вважаємо, що це останній етап нашої подорожі у міжзоряний простір. Ми припускаємо, що вихід за кордон займе від декількох місяців до декількох років», - пояснив науковий керівник проекту Едвард Стоун.

«Ми спостерігаємо магнітний регіон, який більше ніде не зустрічали - у десять разів більш інтенсивний, проте дані говорять про те, що ми ще не у міжзоряному просторі, - розповів Леонард Бурлага, член команди магнітних вимірів Voyager. - Ми припускаємо, що дані про магнітне поле покажуть нам, коли апарат досягне міжзоряного простору».


* Фото - nasa.gov

Зонд Voyager 1 був запущений у 1977 році разом з апаратом Voyager 2. З того моменту Voyager 1 проробив величезний шлях, віддалившись від Сонця на 18 мільярдів кілометрів і ставши космічним апаратом, який залетів найбільш далеко. Voyager 2 поставив інший своєрідний рекорд, ставши космічним апаратом, який найдовше перебував під управлінням людини (він віддалився від Сонця на 15 мільярдів кілометрів).

Читайте також:

Китай планує вирощувати овочі на Марсі та Місяці

Curiosity знайшов на Марсі воду, сірку і хлор

Curiosity знайшов на Марсі шматок поліетилену (ФОТО)

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...