Топ Новини

NASA розробляє «літак-зірку» з чотирма крилами (ВІДЕО)

3 вересня 2012 в 08:30
NASA розробляє надзвуковий літак, що нагадує зірку з чотирма променями, завдяки яким він досягає кращих аеродинамічних характеристик і легше переходить на надзвук.
1499681_20120903105540.gif
University of Miami

Національне управління з повітроплавання і дослідження космічного простору США (NASA) взялося за створення літака майбутнього, який, як очікується, стане новим щаблем у розвитку авіації. Мова йде про надзвуковий літак, що на даний момент існуює тільки у вигляді концепції, але вже встиг заробити популярність у ЗМІ. Все завдяки унікальним технічним характеристикам і незвичайній формі.

Літак зовні нагадує зірку з чотирма променями або, наприклад, зброю самураїв сюрікен: плоске «тіло» з боків забезпечене довгими крилами, а друга пара крил - трохи коротших - розташовується перпендикулярно до них.

При зльоті літак використовує «довгу» пару крил - як звичайний лайнер, з їхньою допомогою він відривається від землі. Однак у повітрі, наближаючись до швидкості звуку - а це близько 1,2 тисячі кілометрів на годину - він розвертається на 90 градусів і летить вже на «короткій» парі крил. Таким чином літак досягає кращих аеродинамічних характеристик і легше переходить на надзвук.

Головна перевага подібної аероконструкціі полягає в тому, що вона дозволить уникнути виникнення такого акустичного явища, як звуковий удар, що виникає в момент подолання швидкості звуку. Сила звукового удару настільки велика, що свого часу стала причиною заборони на польоти ряду надзвукових лайнерів, бо їхнє переміщення у прямому сенсі відчувало на собі все живе на багато кілометрів навколо. Досі авіаконструкторам не вдавалося знизити у створюваних літаках звуковий удар до допустимих норм.
 


Але, схоже, професор Джі-Ченг Же з Університету Майамі знайшов спосіб зробити літак «тихішим». Як зазначає сам учений, його творіння, імовірно, буде характеризуватися вкрай слабким звуковим ударом, а можливо, і зовсім зможе його усунути. Але головне, новий надзвуковий літак зробить прорив в авіації. Літак зможе розвивати швидкість, яка в два рази перевершує швидкість звуку, тобто майже 2,4 тисячі кілометрів на годину.

«Уявіть собі, переліт з Нью-Йорка до Лос-Анджелеса займе всього дві години замість шести, з Нью-Йорка до Токіо - 5 годин замість 15», - пише професор на сайті Університету Майамі.

Вчений визнає, що ще багато належить зробити, перш ніж новий літак побачить світ. Але концепцією вже зацікавилися у NASA і навіть виділили 100 мільйонів доларів на початковий етап розробок. Він включає в себе доведення моделі «до розуму», аналіз доцільності та в цілому здійсненності проекту. А потім тестування моделі літака в аеродинамічній трубі.

Читайте також:

NASA запустило місію з вивчення радіаційних поясів Землі

NASA і Boeing продемонстрували трикутний «літак майбутнього» (відео)

Літак на сонячній батареї Solar Impulse відправився в міжконтинентальний політ (відео)

Літак на сонячній батареї успішно перетнув Гібралтар

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...