Топ Новини

Магнітна буря, що вирує на Землі, стала найсильнішою з 2006 року

10 березня 2012 в 13:29
В останні два дні на Землі було зафіксовано найінтенсивнішу і найтривалішу геомагнітну бурю з грудня 2006 року.
Solnce.jpg
nasa.gov

Магнітна буря, що почалася на Землі ввечері у четвер, 8 березня, і триває досі, стала найбільш інтенсивною і тривалою з грудня 2006 року, повідомив «РИА Новости» директор центру прогнозів космічної погоди Інституту земного магнетизму, іоносфери і розповсюдження радіохвиль (ІЗМІРАН) Сергій Гайдаш.

«Це найбільш інтенсивна і найтриваліша геомагнітна буря з грудня 2006 року, якщо орієнтуватися на планетарний Kp-індекс (індекс магнітних збурень)», - сказав він.

Причиною геомагнітних бур, що почалися в четвер, 8 березня, стали викиди сонячної плазми, що долетіли до нашої планети і супроводжувалися потужними рентгенівськими спалахами 7 березня. 

Індекс геомагнітних збурень Kp до вечора п'ятниці індекс Kp дійшов до значення 7 одиниць - цей рівень відповідає класу G3, тобто «сильної магнітної бурі». На цьому рівні магнітна буря протрималася 6 годин, а потім почався спад. До ночі індекс Kp пішов у «зелену» зону, однак вранці в суботу знову почалося зростання активності. Наразі індекс досяг значення 5 одиниць - мінімального рівня, який вважається магнітною бурею.

За словами Гайдаша, найближчим часом слід чекати зниження геомагнітної активності, проте не можна виключати появи через лімба (краю Сонця) нових активних областей, які можуть стати джерелами нових спалахів, а значить нових сплесків геомагнітної активності.

Вчений зазначив, що в березні та вересні завжди спостерігається підйом геомагнітної активності через особливості взаємного положення земного і міжпланетного магнітного поля.

У грудні 2012 року - початку 2013 року очікується пік сонячної активності в рамках нинішнього 11-річного сонячного циклу.

«Але, судячи з усього, він буде не таким значним, як у попередні цикли», - сказав Гайдаш.

У найближчі 18 місяців відбудеться шість потужних магнітних бур

На поверхні Сонця NASA зафіксувало торнадо (відео)

Вчені недооцінили потужність сонячних спалахів

Сонячна активність може викликати хаос на Землі

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...