Топ Новини

Китайські вчені збільшили Велику стіну більш ніж удвічі

6 червня 2012 в 07:13
Будівництво Великої китайської стіни почалося у V - III століттях до нової ери. Раніше археологи заміряли лише ті ділянки Великої стіни, які були побудовані в епоху династії Мін (1368 - 1644).

Стіна ніколи не була єдиним оборонним спорудженням - вона будувалася у різних частинах країни при різних династіях у різних цілях.

Велика китайська стіна виявилася набагато довшою, ніж було прийнято вважати раніше - за останніми даними її протяжність становить не 8,85 тисячі, а 21,196 тисячі кілометрів, повідомляють місцеві ЗМІ.

Згідно з результатами дослідження, розпочатого Державною адміністрацією у справах культурної спадщини ще в 2007 році, загальна протяжність споруди більш ніж удвічі перевищує відомі раніше дані. Справа в тому, що раніше археологи заміряли лише ті ділянки Великої стіни, які були побудовані в епоху династії Мін (1368 - 1644). Їхня загальна протяжність склала 8,85 тисячі кілометрів.

В рамках останнього масштабного дослідження археологи вивчили майже 44 тисячі ділянок стіни і її форпостів, створених у різні періоди китайської історії. Загалом їм вдалося виявити 21 тисячу 196,18 кілометра споруд, причому від деяких фрагментів залишився лише фундамент.

За останніми даними, на сьогоднішній день лише 8,2% від загальної протяжності стіни, спорудженої в період династії Мін, зберігає свій первозданний вигляд, тоді як понад 74% отримало серйозні пошкодження.

Велика китайська стіна є одним з головних символів Піднебесної. Її будівництво почалося в період Воюючих царств у V - III століттях до нової ери. Всупереч існуючим помилкам, стіна ніколи не була єдиним оборонним спорудженням - вона будувалася у різних частинах країни при різних династіях у різних цілях.

У 1987 році Велика китайська стіна включена у список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Читайте також:

Знайдено раніше невідому ділянку Великої китайської стіни

Археологи знайшли ще 20 км Великої китайської стіни

Звичайні «чудеса». Об'єктивні рейтинги чи суб'єктивні спекуляції?


Китай вперше став лідером ринку витворів мистецтва

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...