Топ Новини

Французький астроном-любитель зняв падаючий «Фобос-Ґрунт» (відео)

7 січня 2012 в 15:05
Паризький астроном-любитель Тьєррі Лего зумів зняти на відео російський космічний апарат «Фобос-Ґрунт», який мав відправитися на Марс, однак не вийшов на розрахункову орбіту і зараз падає на Землю.
fobos.jpg
roscosmos.ru

На відео добре видно баки для палива, а також панелі з сонячними елементами.
 


Очікується, що «Фобос-Ґрунт» увійде у земну атмосферу протягом найближчих 8 або 9 днів.

У п'ятницю представники російської компанії «Роскосмос» заявили, що практично весь літальний апарат згорить в атмосфері, а поверхні Землі досягнуть 20 або 30 уламків загальною вагою не більше ніж 200 кг.

У п'ятницю «Фобос-Ґрунт» пролітав над Землею на висоті від 177 до 224 кілометрів над поверхнею. Протягом найближчих днів він увійде у верхні шари атмосфери, і відстань до Землі почне різко скорочуватися, а швидкість його падіння - збільшуватися.

На момент запуску «Фобос-Ґрунт» важив більше 13 тонн, 10 тонн цієї ваги становило паливо, за допомогою якого космічний апарат мав долетіти до найбільшого супутника Марса.

Паливо «Фобос-Ґрунт» складається в основному з суміші несиметричного диметилгідразина (гептила) і дінітротетроксида. Це дуже отруйні речовини, але вони майже напевно згорять відразу ж, коли космічний апарат увійде в атмосферу Землі.

Вчені пояснюють, що паливні баки Фобос-Ґрунта зроблено з алюмінію, а не з титану. Температура плавлення алюмінію - відносно низька, з чого випливає, що баки та паливо повинні згоріти ще у верхніх шарах атмосфери.

 

За матеріалами: Би-би-си
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...