Європейці відмовилися від спроб зв'язатися з «Фобос-Грунтом»

3 грудня 2011 в 10:48
Європейське космічне агентство заявило про припинення спроб встановити зв'язок з російською автоматичною міжпланетною станцією «Фобос-Грунт».
fobos.jpg
roscosmos.ru
Станція так і не змогла взяти курс на Марс, залишившись на земній орбіті через нештатну ситуацію незабаром після старту 9 листопада. У 2013 році станція мала привезти зразки грунту з марсіанського супутника - Фобоса.
 
Зусилля російських і європейських фахівців, які намагалися посилати «Фобосу» сигнали, які б понесли його в потрібному напрямі, виявилися марними.
 
Персонал Європейського космічного агентства в Перті (Австралія) 23 листопада зафіксував сигнали, що посилаються станцією. Допомогає в налагодженні зв'язку з «Фобосом» і американське космічне агентство NASA.
 
Роскосмос заявляє, що станція навряд чи зможе вилетіти до Марса, проте контакт з «Фобосом» допоміг би інженерам розібратися в причинах відмови і запобігти падінню станції на Землю.
 
Нагадаємо, «Фобос» - перша спроба досягнути Марса, зроблена в рамках російської космічної програми за 15 років. Аналогічні місії в 1980 і 1990 роках також закінчилися невдачею.
За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...