Ефект глобального потепління з 1990 по 2011 рік посилився на 30%

20 листопада 2012 в 21:08
З початку промислової епохи в 50-х роках XVIII століття в атмосферу потрапило близько 375 мільярдів тонн вуглекислого газу. За словами генерального секретаря організації Мішеля Жарро, це - результат діяльності людини, переважно споживання викопного палива.
543B6567-0B00-46C3-8181-285D7EAF6BA8_w640_r1_s_cx0_cy14_cw0.jpg
golos-ameriki.ru

Всесвітня метеорологічна організація повідомила, що вміст парникових газів в атмосфері в 2011 році досягло рекордного рівня.

За новими даними ВМО, показник ефекту глобального потепління з 1990 по 2011 рік виріс на 30%, в основному за рахунок викидів вуглекислого газу та інших тепло-уловлювальних газів.

Як повідомляє ВМО, з початку промислової епохи в 50-х роках XVIII століття в атмосферу потрапило близько 375 мільярдів тонн вуглекислого газу. За словами генерального секретаря організації Мішеля Жарро, це - результат діяльності людини, переважно споживання викопного палива.

«Деякі з цих газів, особливо вуглекислий газ, потрапляючи в атмосферу, залишаються там дуже довго, цілі століття, - сказав він. - Тому навіть якщо ми припинимо викиди прямо завтра, що, як відомо, неможливо, парникові гази, вже потрапили в атмосферу, будуть продовжувати свій шкідливий вплив ще кілька століть».

За словами Жарро, мільярди тонн вуглекислого газу в атмосфері будуть викликати подальше потепління клімату, впливаючи на всі аспекти життя на землі.

При цьому нові викиди ще погіршать ситуацію.

Як відзначає глава ВМО, досі поглиначі вуглецю - такі, як океани і лісові масиви, - поглинали майже половину вуглекислого газу, що потрапляє в атмосферу. Однак неясно, чи буде цей ефект настільки ж дієвим у майбутньому.

«При цьому самі поглиначі потенційно схильні до серйозних побічних ефектів, - зазначив Жарро. - Наприклад, в океанах через поглинання великої кількості вуглекислого газу підвищується кислотність, а це негативно впливає на водойми і коралові рифи, не кажучи вже про інші наслідки».

Вчені з ВМО відзначають, що поглиначі вуглецю відіграють ключову роль у цих процесах. Викиди вуглекислого газу, що зберігаються глибоко в океані, можуть залишатися там сотні і навіть тисячі років. А нові лісові масиви утримують вуглець на менш тривалі періоди.

Читайте також:

Зміни клімату загрожують Україні втратою більше половини орних земель

Вчені довели причетність людини до глобального потепління

Нью-Йорк опиниться під водою до 2300

Розкриття величезних дзеркал на орбіті Землі може привести до посухи

 

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...