Топ Новини

Читачі Nature обрали головні наукові новини року

19 грудня 2011 в 19:17
Журнал Nature представив десятку найбільш популярних наукових новин минулого року. Рейтинг доступний на сайті Nature News.
marsohod-Curiosity_3d-fullhd.ru.jpg
3d-fullhd.ru

Найпопулярнішою новиною стало повідомлення про експериментальне виявлення так званого динамічного ефекту Казимира. Суть ефекту полягає в тому, що пластина-провідник, яка рухається у вакуумі з прискоренням і високою швидкістю, "штовхає" віртуальні фотони вперед, не даючи деяким з них зникнути. Як наслідок, пластина постає перед спостерігачем випромінником фотонів.

На другому місці повідомлення про те, що вченим, які працюють з італійським детектором OPERA, вдалося зареєструвати перевищення швидкості світла мюонним нейтрино. У рамках роботи детектор ловив частинки, що випускає протонний суперсинхротрон у CERN, що розташований на кордоні Франції та Швейцарії.

Частинки приходили з 60-наносекундним випередженням графіка. Тільки в середині листопада (саме повідомлення з'явилося в кінці вересня) 2011 року співробітники OPERA прийняли рішення публікувати результати. Примітно, що новина про реакцію фізиків на відкриття надсвітлових нейтрино посіла в списку популярних новин десяте місце. Замикає трійку новина про краба-йєті.

Наразі багато видань підводять наукові підсумки року. Наприклад, на початку грудня журнал TIME опублікував десятку найбільш значущих космічних подій минулого року. Головною з них за версією видання став запуск нового марсоходу Curiosity.

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...