Частка парникових газів в атмосфері досягла рекордного рівня за всю історію людства

15 березня 2012 в 09:58
За даними вчених, у 2011 році вміст двоокису вуглецю в атмосфері становив 390 ppm (390 молекул CO2 на мільйон молекул інших атмосферних газів), і це "найвищий рівень за останні 800 тисяч років".
kyoto_dim_11.jpeg
Jason Hawkes

Частка парникових газів в атмосфері Землі "досягла найвищого рівня в історії людства". Про це йдеться в опублікованій у четвер, 15 березня, доповіді австралійської урядової Організації наукових і промислових досліджень Співдружності (CSIRO) і Бюро метеорології.

За даними вчених, у 2011 році вміст двоокису вуглецю в атмосфері становив 390 ppm (390 молекул CO2 на мільйон молекул інших атмосферних газів), і це "найвищий рівень за останні 800 тисяч років".

Нинішні зміни світового клімату "не можуть бути пояснені тільки природними флуктуаціями", наголошується в доповіді. У документі підкреслюється, що промислові викиди в атмосферу "відіграють усе більш значну роль у визначенні температури повітря". "З отриманих даних випливає висновок, що процес глобального потепління тривають і що головним чинником цього процесу є діяльність людини".

"Ми зареєстрували деяке зниження викидів двоокису вуглецю в атмосферу під час світової фінансової кризи, - повідомила виконавчий директор CSIRO Меган Кларк (Megan Clark). - Однак наразі обсяги таких викидів знову почали стійко підвищуватися". Згідно з прогнозом австралійських дослідників, протягом найближчих п'яти років вміст CO2 в атмосфері підвищиться до 400 часток на мільйон.

Крім того, як встановили учені, рівень води в світовому океані сьогодні на 21 сантиметр вище, ніж він був у 1880 році, коли проводилися точні виміри.

Читайте також:

Вчені сумніваються в негативному ефекті парникових газів

Минулий, 2011 рік став одним з найтепліших в історії

Підйом рівня світового океану буде продовжуватися мінімум 500 років

2017 може стати вирішальним у боротьбі з глобальним потеплінням

Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...