Топ Новини

Британці запропонували екологічну альтернативу кремації і поховання померлих

31 серпня 2011 в 08:41
В одному з похоронних бюро Флориди встановлено перший у світі апарат для лужного гідролізу. У британській компанії Resomation, що розробила унікальну установку, відзначають, що вона є екологічною альтернативою кремації і поховання тіл померлих у землі. Установка працює, розчиняючи тіла померлих людей в теплій лужній воді.
lesnoe_kladbishe_23_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

У даний час установку розміщено у похоронному бюро Андерсон-Маккуїн у місті Санкт-Петербурзі у Флориді і буде введено в дію у найближчі кілька тижнів. Розробники установки сподіваються, що в майбутньому вони одержать замовлення на неї з інших міст США, а також Канади та Європи.

За словами авторів технології, у процесі розкладання тіл парникових газів виділяється на третину менше, ніж при кремації, а енерговитрати зменшуються у сім разів. Установка забезпечує повне розкладання тіла, аж до зубної амальгами. Ртуть з амальгами випаровується у крематоріях і потрапляє в атмосферу, зазначають розробники.

Працює установка у такий спосіб: тіло померлого поміщається в розчин води і гідроксиду калію, що знаходиться під тиском у 10 атмосфер і розігрітий до 180 градусів. Повне розкладання тіла відбувається за 2,5-3 години. Тканини людського тіла розкладаються, вода очищається і зливається у каналізацію. При цьому стічні води є повністю стерильними і не несуть небезпеки для навколишнього середовища.

У деяких випадках домогтися 100%-го розкладання тіла не виходить, тому з установки доводиться витягати останки кісткової тканини, а також можливі імпланти, що були у померлого. Цей матеріал розміщується у «кремуляторі» - блоці у цій же машині, яка за рахунок механічних маніпуляцій перетворює їх на попіл.

Концепція установки вже запатентована в Європі та США. Автори пристрою говорять, що раніше лужний гідроліз використовувався у сільському господарстві для знищення трупів тварин.

У Resomation кажуть, що їх розробка є найшвидшим і гуманним способом «утилізації померлих».

Раніше шведські вчені запропонували ще один незвичайний спосіб утилізації тіл шляхом заморожування їх рідким азотом, а потім розколювання на сотні тисяч дрібних уламків за допомогою вібраційної установки. Після цього частинки висушують і пропускають через фільтри для видалення металів і зубної амальгами. Після цього фрагменти розміщують у «біорозкладних гробах». Повне розкладання до біологічно нейтральної маси при такій процедурі займає близько трьох тижнів. Шведські розробки кажуть, що незабаром у країні почнуть випробовувати і їх установку.

 

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...