Топ Новини

Біля Хортиці з дна Дніпра підняли човен часів Київської Русі (фото)

11 липня 2012 в 09:17
За однією з версій, саме з подібних легких і маневрених суден-дуплянок складалася частина флоту київського князя Святослава, який загинув біля Хортиці 1040 років тому - у 992 році в бою з половцями.
img_1304.jpg
ostrov-hortica.org.ua

У Запоріжжі в акваторії острова Хортиця із дна Дніпра археологи підняли 8-ми метрове стародавнє судно - однодревку часів раннього козацтва або Київської Русі.

10 липня в районі острова Хортиця археологи національного заповідника "Хортиця" підняли з дна Дніпра і витягли на берег стародавній раритет - 8-ми метровий дубовий човен - довбанку - моноксил (від грецького - моно - "один", ксиліт - "дерево", тобто судно-однодревку).

Як розповів генеральний директор Національного заповідника "Хортиця" Максим Остапенко, древнє судно виявлено під шаром мулу в руслі старого Дніпра в 2011 році.

"За конструкцією ми припускаємо, що цей дуже давній човен - він може бути або часів раннього козацтва, але дуже ймовірно що судно більш давнє і належить до часів Київської Русі" - повідомив Остапенко.

Також він зазначив, що за однією з версій, саме з подібних легких і маневрених суден-дуплянок складалася частина флоту київського князя Святослава, який загинув біля Хортиці 1040 років тому - у 992 році в бою з половцями.

"Великими князівськими лодіями піднятися вгору за течією через запорізькі пороги було дуже складно. Тому флотилія Святослава складалася з таких суден теж" - підкреслив Остапенко.

Як повідомив автор знахідки - археолог Національного заповідника "Хортиця" Валерій Нефьодов, човен було знайдено під шаром мулу, який і зберіг його від руйнування, в районі того місця, де був знайдений у листопаді 2011 року так званий меч Святослава - зброя вельможного воїна Київської Русі .


Як підкреслили археологи, більш точний вік знахідки стане відомий після експертизи. Вартість реставрації раритету за попередніми розрахунками складе близько 20 000 гривень.

Знахідка буде встановлена у запорізькому музеї стародавнього судноплавства на острові Хортиця, де знаходяться вже 4 старовинних човни, підняті археологами з дна Дніпра.

Читайте також:

Вчені виявили нове підтвердження пророкувань майя про «кінець світу» (фото)

Китайські археологи знайшли 110 теракотових статуй воїнів

Археологи знайшли ще 20 км Великої китайської стіни

На території Луганської області виявлено ​​резиденцію ханів Золотої Орди XIV століття

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...