Топ Новини

Археологи відкопали черепи "мексиканських чужих"

19 грудня 2012 в 19:12

Мексиканські археологи виявили цікаве поховання неподалік від села Онавас у штаті Сонора, на заході країни. У могильнику, якому, за попередніми оцінками, близько тисячі років, знаходилися останки 25 осіб. Близько половини з них мають дуже деформовані черепи і більше схожі не на людей, а на головних персонажів фільму "Чужий".

picture.jpg
INAH

Археологи з Університету Арізони виявили на півночі Мексики доіспанське поховання віком близько 1000 років, в якому були знайдені люди з характерними видовженими черепами. Опис знахідки наводить Past Horizons.

У похованні були знайдені скелети 25 осіб, 13 з яких мали витягнуті в результаті деформації черепи. З легкої руки журналістів The Huffington Post і The Daily Mail черепи вже отримали прізвисько "мексиканських чужих" за аналогією з відомим фільмом Рідлі Скотта.

Тільки вісім похованих були дорослими, вік решти становив від п'яти місяців до 16 років. Окрім того, у тих, хто був старше 12 років на зубах були ритуальні пошкодження, нанесення яких пов'язують з обрядом ініціації.

Тіла були прикрашені сережками, каблучками, підвісками і раковинами молюсків, що живуть в каліфорнійській затоці. Окрім того, в одній з могил на животі похованого знаходився черепашачий панцир.

Археологи поки не знають, якій соціального класу належали захоронення. Не ясно, чому деякі з них мали прикраси, а інші ні. Крім того, у групі з 25 осіб була тільки одна жінка, що також учені вважають незвичайним.

Автори знахідки повідомляють, що практика проведення деформацій черепа широко відома, але характерна для доіспанського населення більш південних територій Мексики - штатів Сіналоа і Наяріт. На півночі Мексики, поблизу від Каліфорнії, де було виявлено поховання, подібні черепи раніше не зустрічалися. За словами археологів, це говорить про те, що культурна практика штучної деформації черепа була більш поширена, ніж вважалося раніше.

Нещодавно кілька поховань приблизно того ж часу було виявлено в мексиканському штаті Наяріт. Знайдені археологами кістки знаходилися в декількох базальтових коробках, і при них знаходилися поховальні статуетки.
 Читайте також:

Болгарські археологи розкопали скарби родини Олександра Македонського (ВІДЕО)

Половина останків у могилі Річарда III виявилися жіночими

Виявлено найдавніше королівське поховання майя (ФОТО)

Унікальна статуя Будди, знайдена нацистами, вразила вчених космічним походженням (ФОТО)

 

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...