Топ Новини

Захаров: Європейський суд віддав перевагу справі Тимошенко заради реформи українських судів

20 грудня 2011 в 13:41
Європейський суд з прав людини надав пріоритет справі Юлії Тимошенко через реформи самого суду. Про це заявив глава правління Української Гельсінської групи з прав людини, співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров.
tymoshenko.jpg
news-ua.com

"Суд віддав пріоритет справі Тимошенко не тому, що йдеться про Тимошенко, а тому, що це пов'язано з реформою самого суду, яка відбулася зі вступом 14 протоколу до Європейської конвенції з прав людини. Протокол покликаний прискорити розгляд справ в Європейському суді", - підкреслив Є.Захаров.

За його словами, для кожної країни визначено статті Конвенції, заява про порушення яких є пріоритетною і пересуває скаргу у черзі вперед. "Саме це зробив Європейський суд, а не тому, що це Тимошенко", - зазначив правозахисник.

Для України, за його словами, пріоритетними є статті Європейської конвенції в Євросуді - ст.3 ("Ніхто не повинен зазнавати тортур, або нелюдського, або такого, що принижує його гідність, поводження чи покарання"), ст. 5 ("Кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність"), ст.10 ("Кожна людина має право на свободу поглядів"), а також ст.11 ("Кожна людина має право на свободу мирних зборів").

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Європейський cуд з прав людини 14 грудня 2011 року прийняв рішення невідкладно розглянути скаргу екс-прем'єр-міністра Ю.Тимошенко на її утримання під вартою.

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...