За перші 100 днів роботи нової Ради у депутатів було 53 вихідних

22 березня 2013 в 15:07

За більш ніж три місяці у новообраних депутатів було тільки 47 робочих днів, 10 з яких вони блокували трибуну.

рада.jpg
facebook.com/olha.snitsarchuk

З перших 100 днів діяльності Верховної Ради 7-го скликання новообрані депутати відпочивали 53 дні, свідчать дані дослідження громадянської мережі "Опора".

"За ці 100 днів - 53 були вихідними. Тобто більшу половину цього часу у парламентаріїв був вихідний", - розповіла глава мережі Ольга Айвазовська під час презентації результатів спостереження за роботою парламенту у п'ятницю, 22 березня.

З 47 робочих днів на пленарні засідання доводилося 20, з яких тільки 10 були повноцінними, а 10 - витрачені на блокування трибуни.

Ще 19 днів українські депутати працювали у комітетах, а 8 - були присвячені роботі з виборцями. Решту часу парламентарії відпочивали.

Що стосується активності участі депутатів парламентських фракцій у розробці законопроектів, то дослідження показало, що всі депутати хоча б один раз брали участь у розробці законопроектів.

У рейтингу найбільш активних розробників законопроектів перше місце займає лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк (48 документів), далі йдуть його колеги з фракції Сергій Міщенко і Тетяна Слюз, лідер фракції "УДАР" Віталій Кличко і лідер Компартії Петро Симоненко.

Втім, зазначила Айвазовська, ці показники відносні, оскільки керівники фракцій досить часто є формальними підписантами під законопроектами або постановами, хоча вони в їхній розробці участі не брали.

Тематично парламентарії більше займалися економічним і господарським блоком, на другому місці серед пріоритетів - політика і державне управління, на третьому - соціальна сфера.

За 100 днів Верховна Рада прийняла 152 результативних рішення (закони або постанови), 117 з яких стосувалися позачергових місцевих виборів.

За словами Айвазовська, ситуація в українському парламенті стає складною, оскільки він втрачає свої позиції на політичній арені.

"Парламент не домінує у державі навколо вирішення певних політичних питань", - вважає вона.

В "Опорі" переконані, що якщо депутати не будуть працювати на якість, то український парламент у підсумку втратить всю свою впливовість у політичному житті країни.

Читайте також:

"Свобода" хоче отримати інформацію про національність депутатів

Понад 150 колишніх депутатів звернулися в Раду за матеріальною допомогою

Більшість українців схвалила блокування парламенту опозицією

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...